Вправи при остеохондрозі

Содержание
 1. Вправи при остеохондрозі шийного відділу | Корисно
 2. Загострення остеохондрозу шийного відділу симптоми
 3. Профілактика шийного остеохондрозу
 4. Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта
 5. Вправи за методикою доктора Бутимова
 6. Физические упражнения при остеохондрозе
 7. Физкультура для больных остеохондрозом
 8. Упражнения при остеохондрозе
 9. Занятия на фитболе
 10. Вправи при остеохондрозі шийно грудного відділу хребта
 11. Ефективність вправ при остеохондрозі
 12. Як правильно виконувати вправи?
 13. Вправи при грудному остеохондрозі
 14. вправи
 15. Вправи при шийному і грудному остеохондрозі
 16. Вправи для хребта при остеохондрозі
 17. Шийний остеохондроз
 18. Грудний остеохондроз
 19. Поперековий остеохондроз
 20. Зміцнення м’язів і зв’язок
 21. Гімнастика Цигун
 22. Вправи при остеохондрозі: шийного, поперекового, грудного відділу
 23. Завдання лікувальної гімнастики
 24. Лікувальний комплекс вправ
 25. Шийний відділ хребетний
 26. Шийно-грудний відділ
 27. Грудний відділ хребта
 28. Поперековий відділ
 29. Вправи при шийному остеохондрозі за Бубновскому: як правильно виконувати?
 30. Передумови розвитку остеохондрозу і необхідність лікування
 31. Підготовчий етап для грамотного виконання вправ
 32. Комплекс вправ для шийного відділу хребетного стовпа
 33. Показання до виконання і важливі моменти

Вправи при остеохондрозі шийного відділу | Корисно

Остеохондроз – це захворювання, яке пов’язане з розростанням кісткової тканини з боків шийного відділу хребта. При цьому, даний недуга ні як не пов’язаний з відкладенням солей, як вважає більшість людей.

В результаті розростання кісткової тканини, що знаходяться поруч м’язи, зв’язки, оболонка спинного мозку і нервові закінчення, затискаються і піддаються травматизму, що призводить до виникнення болю.

У більшості випадком, болі виникають в області шиї, але можуть віддавати в область серця, руки, підборіддя і т. д.

Зміст:

 • Загострення остеохондрозу
 • Профілактика
 • Лікувальна гімнастика
 • Загострення остеохондрозу шийного відділу симптоми

  Загострення в першу чергу характеризується:

  • Больовим синдромом в області потилиці і шиї, з’являючись найчастіше вранці.
  • При цьому біль посилюється при кашлі, подиху, сміху, тому хворому доводиться голову тримати в одній позиції.
  • Біль, можна сплутати з серцевим нападом або з холециститом і гастритом, локалізуючись в правому підребер’ї або клубової області.
  • Нерідко, з шиї больовий синдром переходить в потилицю, скроні і задню тім’яну зону. –Буває тривала головний біль, порушення зору, координації рухів, слуху і легкі запаморочення.
  • Також виникає порушення чутливості: печіння, оніміння, поколювання, мурашки, блідість і сухість шкіри. Спостерігається підвищений тонус м’язів нижніх і верхніх кінцівок, шиї при загальній млявості, слабкості, дратівливості.

  Перша допомога при загостренні остеохондрозу: В період загострення, дотримуйтесь постільний режим протягом 1-2 тижнів. Також лікарі радять носити обмежує комір. Але перш за все вам варто звернутися в лікарню і записатися на прийом до лікаря!

  Скільки триває загострення шийного остеохондрозу: Пік загострення припадає на перші 3-5 днів. Тривалість загострення, залежить від занедбаності захворювання, віку пацієнта, кількості уражених сегментів і дотримання постільного режиму!

  Профілактика шийного остеохондрозу

  Вирішенням цієї проблеми є масаж шиї. Адже розтирання, розігріваючі масажі, сприяють відновленню кровообігу і знімають перенапруження в м’язах шиї. Якщо немає можливості ходити до масажиста, то можна все зробити самому. Для цього, розминайте і розтирайте задню частину шиї і основу черепа, тим самим ви відновлюєте кровообіг голови та усуває застій крові.

  ActionTeaser.ru – тизерная реклама

  • Вимоги до робочого місця: Має бути максимально зручним, тому обзаведіться ергономічним кріслом. При цьому спина повинна бути прямою, руки лежати на рівні столу, монітор знаходиться на рівні ваших очей. Якщо у вас сидяча робота, тоді робіть періодичні перерви, щоб трохи знизити статичне навантаження на спину.

  Профілактика остеохондрозу шийного відділу хребта, виконується за рахунок ізометричних вправ для шиї, полягають у протидії навантаження протягом 4-5 секунд. Всі вправи, які виконують без особливих різких рухів, голова при цьому протидіє тиску долоні руки.

  Лікувальна гімнастика при остеохондрозі шийного відділу хребта

  Дані лікувальні вправи, допоможуть вам зміцнити ослаблені м’язи, шляхом їх розслаблення і зменшення хворобливих відчуттів.

  УВАГА: Будь-які вправи при загостренні виконувати категорично заборонено! Почніть з дуже повільних поворотів торсу, по 2-3 спочатку, додаючи по 1 щодня, так що б до кінця тижня дійшли до 10.

  1) Відверніться на 5 хвилин від роботи за ПК, поставте лікоть на стіл і упріться лобом на долоню. Впираючись рукою, натискайте на голову. Робіть по 10 повторень, тривалістю по 10 секунд;

  2) Спина пряма, руки на колінах. Повільно нахиляйте голову вниз, поки не відчуєте, як м’язи задньої частини шиї натягаються;

  3) Не міняючи пози, повільно поверніть голову вправо, дивлячись на плечі, потім повільно повертаємося у вихідне положення, потім таке ж вправу робимо в ліву сторону.

  4) Сидячи на стільці, опускаєте руки вздовж тіла, робите головою рух маятника, вліво – вправо;

  5) Вправи для плечей, витягніть максимально назад плечі або робіть кругові рухи плечима;

  6) Лягайте на підлогу спиною і натискайте на підлогу потилицею. Зафіксуватися в такому положенні 4-5 секунд;

  7) Таке ж вправу, проробляєте лежачи на животі;

  8 ) Сидячи на стільці, выпрямляете спину, руки при цьому сцепляете в замок і кладете на потилицю. Далі тисніть потилицею на зчеплені пальці рук;

  9) Стаєте впритул спиною до стіни і натискаєте потилицею на стіну;

  Вправи за методикою доктора Бутимова

  Розслабляючий масаж комірцевої зони:

  Не забувайте приділяти 10-20 хвилин в день лікувальної гімнастики, якщо у вас сидяча робота за комп’ютером!

  Якщо стаття сподобалася, ділимося в соцмережах і залишаємо коментарі!

  ActionTeaser.ru – тизерная реклама

  Источник: http://vidpoviday.com/vpravi-pri-osteoxondrozi-shijnogo-viddilu

  Физические упражнения при остеохондрозе

  Каждый второй знаком с проблемами позвоночника. Часто позвоночник поражает остеохондроз. Остеохондроз — реакция организма на стиль жизни человека. При остеохондрозе происходят дегенеративные изменения в межпозвоночных дисках, развиваются воспалительные процессы. Как действенный метод лечения, часто рекомендуют использовать физические упражнения при остеохондрозе.

  Без грамотно подобранного комплекса упражнений невозможно вылечить остеохондроз.

  При обнаружении неприятных симптомов: болезненность в спине, шее, нарушения в работе органов слуха, зрения, проблемы с координацией движений — рекомендуется срочно обращаться к врачу.

  Врач на основе результатов проведенной диагностики, сделает вывод о необходимости назначения метода лечения. Назначается комплексное лечение, на позвоночник влияют разными методами.

  Комплексный подход в борьбе с остеохондрозом помогает избежать травматизма дисков, улучшить кровообращение, движение лимфы в тканях, укрепить мышцы, разгрузить позвоночник, наладить работу позвонков.

  Физкультура для больных остеохондрозом

  Упражнения для больных остеохондрозом считаются обязательным методом лечения. При регулярном выполнении у больного укрепляется позвоночник, активизируется кровоток, прекращается развитие остеохондроза. Ежедневное выполнение упражнений, прописанных врачом, гарантирует, что остеохондроз не поразит здоровые участки позвоночника.

  К занятиям приступают после консультации врача. Действенные упражнения против остеохондроза – махи руками, упражнения с задействованием мышц спины. задача упражнений – снять чрезмерный тонус мышц, расслабить позвоночник.

  Когда мышцы приведены в соответствующее состояние, полезно заниматься лечебной гимнастикой. Упражнения направлены на растягивание позвоночника. Занятия проводят с использованием фитбола, перекладины, других гимнастических приспособлений.

  Физические упражнения при остеохондрозе показаны не всем больным. Категории людей, для которых метод нежелателен:

  • Больные остеохондрозом в период обострения;
  • Люди, недавно перенесшие оперативное вмешательство на позвоночник;
  • Пациенты с неврологическими заболеваниями, проблемами вестибулярного аппарата, нарушенной координацией движений;
  • Пациенты с обострениями хронических заболеваний;
  • Люди с заболеваниями сердца, высоким артериальным давлением;
  • Больные с тяжелой степенью близорукости, повышенным внутриглазным давлением.

  Не стоит приступать к выполнению упражнений после принятия пищи, на голодный желудок. Не все упражнения из гимнастического комплекса переносятся пациентами. Если от упражнения становится хуже, кружится голова, тошнит – откажитесь от упражнения.

  Упражнения при остеохондрозе

  Упражнения различаются в зависимости от места локации остеохондроза. Стоит знать упражнения, показанные при остеохондрозе шеи, грудного отдела. Упражнения бывают двух типов: статические, динамические. При выполнении статических упражнений чувствуется напряжение мышц. Иногда возникают несильные болезненные ощущения. Комплекс статических упражнений:

  1. Стоя, отвести руки в стороны, согнуть в локтях. Продолжать отводить руки, пытаясь свести лопатки.
  2. Сидя ровно, поворачивайте голову в стороны. Старайтесь напрягать мышцы шеи. Дыхание ровное. Стоит выполнять наклоны головой.
  3. Лежа лицом вниз, отрывайте верхнюю часть туловища от пола без помощи рук. Пытайтесь дотянуться подбородком до груди. Стоит усложнить задачу — руками давить на затылок. Сопротивление заставит мышцы шеи сильнее напрягаться.

  Динамические упражнения выполняются быстро, после каждого упражнения рекомендуется дать мышцам расслабиться. Стоит выполнять вращения руками с максимальным размахом, повороты туловища влево-вправо, прогибы из положения, лежа на животе.

  Упражнения на растяжку при остеохондрозе поясницы:

  1. Сидя на полу с вытянутыми вперед ногами, наклоняйтесь, доставая руками пальцы ног. Задержаться на несколько секунд. Можно развести ноги в стороны, поочередно к ним наклоняться.
  2. Стоя на четвереньках, прогибайте вниз поясницу, выгибайте колесом.
  3. Лежа лицом вверх с согнутыми в коленях ногами, отрывайте бедра от пола.
  4. Лягте на живот, поднимайте туловище, выпрямляя руки.
  5. Закиньте ногу на спинку стула, наклоняйтесь к ноге, стараясь дотронуться рукой пальцев ноги. Повторите для второй ноги.

  Упражнения для профилактики остеохондроза направлены на растягивание мышц, не отличаются от назначенных в лечебных целях. При выполнении упражнений не должен чувствоваться дискомфорт. Мышцы должны напрягаться, расслабляться. Движения плавные, задействовано максимальное количество мышц.

  Занятия на фитболе

  При выполнении гимнастических упражнений используются приспособления. Завоевал популярность фитбол. Использование фитбола заставляет работать все группы мышц. Его неустойчивость развивает координацию движений, упражнения с фитболом щадящие, чем обычные физические нагрузки.

  Во время упражнений фитбол мягко поддерживает позвоночник, позволяя позвонкам, межпозвоночным дискам принять естественное положение. Снимает нагрузку с позвоночника. Врачи рекомендуют выполнять упражнения на фитболе при остеохондрозе.

  Комплекс упражнений несложный. Справится даже начинающий. В интернете много видеороликов с занятиями на фитболе. Полезно посмотреть тем, кто впервые столкнулся с гимнастическим снарядом. Упражнения на мяче при остеохондрозе направлены на укрепление мышц, растяжение, выпрямление позвоночника, расслабление напряженных мышц.

  Фитбол — гимнастический мяч. Занимаясь с фитболом, сформируется правильная осанка, которая станет залогом здоровой спины в будущем. Сидеть на фитболе неправильно никто не сможет. Только с прямой спиной можно удержать равновесие на мяче.

  Научившись держать равновесие на мяче, стоит приступать к лечебным упражнениями.

  1. Голени на мяче, руками упритесь в пол. Спина ровная. Сгибайте, разгибайте руки в локтях. Выполнять упражнение медленно. Своеобразные отжимания. Дыхание спокойное.
  2. Упражнение для укрепления мышц. Выполняется сидя на мяче, руки на затылке. Совершая маленькие шаги, медленно перекатывайте мяч под спину. Должны оказаться в полулежачем положении. Из положения пробуйте поднимать верхнюю часть корпуса, голову.

  Упражнения на фитболе основаны на покачиваниях, подъемах корпуса, ног, прогибах спины. Эффект от занятий не заставит долго ждать. Скоро мышцы станут эластичнее, восстановятся поврежденные ткани, активизируются процессы лимфо-, кровообращения.

  Физические упражнения при остеохондрозе необходимы. Занимаясь регулярно, избавитесь от неприятных проявлений остеохондроза позвоночника: головокружений, онемения конечностей, ущемленных нервов, ограниченной подвижности.

  Статья написана для общеобразовательного развития. Для установления точного диагноза и назначения лечения ОБЯЗАТЕЛЬНО обратитесь к врачу

  Источник: http://octeohondroz.ru/lechenie/fizicheskie-uprazhneniya-pri-osteoxondroze.html

  Вправи при остеохондрозі шийно грудного відділу хребта

  Остеохондроз – це захворювання хребта, при якому відбувається порушення всієї структури міжхребцевого диска, а на запущеній стадії в ньому починають формуватися грижі. У цей період хребет легко піддається вивихів кісток і через появу кісткових розростань – остеофитов, травмується нервова система м’язів і як наслідок утворюється запальний процес всередині хребта.

  Його порушення відбувається з багатьох причин: поява інфекційних хвороб, травм хребта, плоскостопість, нерівна постава, ожиріння і неправильний обмін речовин.

  Для того щоб його вилікувати, крім використання лікарських препаратів рекомендується регулярно виконувати вправи для грудного і шийного остеохондрозу, які також сприяють позбавленню від недуги і тільки позитивним чином впливають на хребет.

  Ефективність вправ при остеохондрозі

  • Вправи при остеохондрозі шийно-грудного відділу хребта усувають в ньому болю і зменшують навантаження на диски з хребцями;
  • Стабілізують роботу кровообігу в головному мозку, після чого проходять постійні головні болі;
  • М’язи і зв’язки між ними значно зміцнюються;
  • Відновлюється колишня гнучкість суглобів і їх рухливість;
  • Підвищується ступінь працездатності;
  • Припиняється порушення кісткових і хрящових тканин.

  Як правильно виконувати вправи?

  • Робити вправи для шийно-грудного відділу при остеохондрозі необхідно регулярно кожен день і краще в один час. Спочатку їх тривалість може бути 10-15 хвилин, але потім слід проводити вправи як мінімум 45 хвилин;
  • Не можна щоб під час занять виникали неприємні больові відчуття;
  • Ні в якому разі не допускайте різких поворотів рук і самого тіла. Все повинно проводитися повільно одночасно з ритмом дихання;
  • Якщо є шийно-грудний остеохондроз, вправи потрібно проводити при збільшувальною навантаженні;
  • Якщо після виконання вправи ви відчули нудоту, тоді більше нього не буде робитися.

  Гімнастичний курс повинен тривати 1,5-3 тижні, але остаточне рішення того скільки вам слід днів витратити на вправи при шийно грудному остеохондрозі повинен прийняти лікар.

  Вправи при грудному остеохондрозі

  • Почніть повільно прогинати спину на стільці, так щоб після її нахилу ви бачили стіну, яка розташовується ззаду вас;
  • Лежачи на животі, упріться руками в підлогу і прогинайте спину, відкидаючи голову назад;
  • Розведіть руки в сторони і робіть плечима колоподібні руху;
  • Розслабте руки і відведіть їх назад, так щоб лікті могли доторкнутися один до одного;
  • На четвереньках пару раз прогинайте спину з подиманіем і опусканням голови;
  • У позиції стоячи нахиляйтеся по черзі в праву і ліву сторони;
  • Сядьте і закладіть за голову обидві руки, скріпивши їх пальцями в замок і прогинайте спину;
  • Лежачи на животі, піднімайте і опускайте руки одночасно з ногами;
  • Розведіть перед собою руки і зробіть ними розминку, піднімаючи й опускаючи їх в будь-які сторони;
  • Покладіть руки між колінами сидячи на чому-небудь. З кожним вдихом повітря проводите нахили тулуба вправо і вліво, а на видиху розпрямляйтеся.

  Читайте також: Артрит – хвороба вражає як великі так і дрібні суглоби по всьому тілу

  вправи

  Вправи при шийному остеохондрозі:

  • Закиньте назад голову і правим вухом дотягує до правого плеча, а лівим вухом до лівого плеча;
  • Попросіть, щоб хто-небудь помасажувати вам м’язи між потиличної кісткою і її м’якою частиною;
  • Втягніть підборіддя і спробуйте змістити назад голову. Далі на 5 секунд зупиніться і 5 раз зробіть нахили голови в різні боки;
  • Одну руку покладіть на чоло, і нахиляйте прямо голову, а рукою трохи притискайте лоб. Повторіть таку вправу 10 разів;
  • Опустіть добірок до грудей, роблячи чергують повороти голови;
  • Переведіть голову на всі боки, прямо і на себе пару раз поспіль;
  • Лягайте на підлогу, і нехай ваш знайомий зробить масування верхньої ділянки лопатки там, де розташована головна шийна м’яз;
  • Встаньте на ноги і з опущеними руками підніміть плечі якомога вище із затримками на 10 секунд. Після цього глибоко вдихніть і від 5 до 10 разів зробіть те ж саме;
  • Лежачи на підлозі, підніміть пару раз голову із затримками в 10 секунд 8 разів.

  Вправи при шийному і грудному остеохондрозі

  • За допомогою гімнастичної палиці почніть прогинати спину;
  • Робіть руху по колу плечима, поклавши на них пальці рук. Оптимальна кількість вправ – 10-14 разів;
  • Ходіть якомога частіше на заняття з плавання – це допоможе розслабити м’язи спини;
  • Робіть вправи йоги. Вони знімають болі, і спазми в спині, а також покращують гнучкість хребта;
  • Пару хвилин повисіть на перекладині – це допоможе витягнуть хребет і відновить міжхребетні диски;
  • Сядьте і візьміть в руки рушник. Обвяжіте ним знизу груди і двома руками візьміть кінці рушника. Суть цієї вправи полягає в тому, що на вдиху його потрібно туго затягувати, а під час видиху – послабити. Таке вправу слід зробити 10 разів поспіль;
  • На валик діаметром 10 см намотайте зверху рушник і лягайте на нього. Тримайте руки ззаду голови та прогинайте спину. Також для того щоб провести гімнастику декількох ділянок грудного відділу, повністю уздовж нього перекочуйте валик. Повторювати таку вправу потрібно 4 рази;
  • Сидячи на підлозі, випрямити ноги вперед, а руки підніміть вгору. Далі однією рукою візьміть за іншу і всім тілом нахиліться в праву сторону, а потім в ліву. Через 2-3 секунди випрямляйте спину рівно.

  Читайте також: Що таке міжреберний хондроз і як його діагностувати

  Ставитися до вправ лікарі рекомендують дуже серйозно. Шийний і грудний відділ хребта являють сукупність нервових закінчень, торкатися яких не варто. Роблячи гімнастичні вправи не вдавайтеся до різких рухів, не повертайтеся і не закидайте голову дуже швидко -Повинна ефекту це не принесе, а ризик отримання ускладнень збільшиться.

  Відео:

  Повністю викорінити недуга допоможе профілактична гімнастика і прийом медичних препаратів, рекомендованих лікарем. Результат залежить тільки від самого хворого. Регулярні вправи зміцнять хребет і не дадуть відбутися подальшим деформацій хребців. Не забувайте про це!

  Источник: http://afterstudy.com.ua/vpravy-pry-osteohondrozi-shyjno-grudnogo-viddilu-hrebta.html

  Вправи для хребта при остеохондрозі

  При остеохондрозі одним із методів лікування є гімнастика для хребта. Лікарі розробляють спеціальний комплекс вправ індивідуально для кожного пацієнта, який зможе дати максимально позитивний результат в тому чи іншому випадку.

  Адже така зарядка дозволяє відновити рухливість хребців, поліпшити кровообіг і зміцнити м’язовий корсет людини.

  Саме тому найчастіше гімнастика використовується не тільки при лікуванні хребта, але і є методом профілактики багатьох захворювань в організмі.

  Шийний остеохондроз

  Комплекс вправ для шийного відділу

  На сьогоднішній день існує велика кількість різних вправ при остеохондрозі. Але варто пам’ятати, що для того, щоб гімнастика мала максимальний ефект, всі рухи повинні виконуватися дуже повільно і акуратно. Це дозволить уникнути багатьох травм і пошкоджень, які дуже небезпечні для людини, особливо якщо мова йде про шийному відділі хребта.

   Опустіть голову вниз і зробіть кілька розгойдують рухів. Тепер виконайте нахили головою по п’ять разів на кожну сторону. Закиньте голову назад і повертайте її спочатку в одну сторону, а потім в іншу. При цьому підборіддя повинен тягнутися до плеча. Зробіть таку ж вправу, тільки опустіть голову вниз і повертайте підборіддя до плеча. Зробіть 5 – 8 разів кругові рухи головою спочатку в одну сторону, а потім в іншу. Покладіть одну долоню на лоб і, опираючись натиснення руки, направляйте голову вперед. Потім зробіть те ж рух, встановивши руку в області скроні. Лежачи на животі, зафіксуйте руки на потилиці. Потім спробуйте підняти голову вгору. Покладіть руки собі на плечі і постарайтеся витягнути голову верх, тим самим розтягуючи шийний відділ хребта. Лежачи на боці, підніміть голову вгору і затримайтеся в такому положенні на декілька секунд.

  Грудний остеохондроз

  Комплекс вправ при грудному остеохондрозі

  Гімнастика при грудному остеохондрозі сприяє зміцненню м’язів не тільки спини, але і грудей. Тому такі вправи дозволяють відновити нормальне положення хребців і запобігти викривленню хребта.

   У положенні стоячи, ноги на ширині плечей. Руки зафіксуйте на попереку і зробіть декілька нахилів тулуба спочатку вліво, а потім вправо. Лежачи на животі, постарайтеся підняти верхню частину тулуба і затриматися в цій позі на кілька секунд. Потім повільно повернутися у вихідне положення. Таку вправу слід виконати 5 – 6 разів. Але якщо виникає біль, його слід припинити. Станьте на коліна, прийнявши позу кішечки». Тепер спробуйте максимально вигнути грудний відділ хребта вгору, затримавши позу на пару секунд, а потім, навпаки, прогнути спину вниз. Лежачи на животі, простягніть руки вперед. Тепер підніміть одну руку і протилежну ногу вгору і утримуйте їх на вазі кілька секунд. Після цього повторіть рух в іншу сторону. Вправа «човник». Лежачи на животі, руки попереду, ноги на ширині плечей. Одночасно підніміть верхні і нижні кінцівки трохи вгору і утримуйте таке положення кілька секунд і качайте тіло вперед-назад. Візьміть невеликі гантелі. В положенні лежачи на животі розведіть руки в сторону і піднімайте їх, при цьому зводячи лопатки. Сидячи на стільці, постарайтеся як можна сильніше прогнути спину через спинку. Потім повільно опустіть корпус тіла вниз. Тепер на стільці виконайте нахили тулуба, спочатку в одну сторону, а потім в іншу. В тому ж положенні зімкніть руки в замок за головою. Виконуйте повороти тулуба. Зафіксуйте руки на плечах. Тепер не поспішаючи піднімайте одне плече, то інше. Обмотайте нижню частину грудного відділу рушником так, щоб кінці були спереду. Потім на вдиху затягніть рушник тугіше і зробіть видих. Сядьте на п’яти і витягніть руки перед собою. Після цього зробіть декілька нахилів вперед, при цьому намагаючись дістати до підлоги чолом. Покладіть руки на пояс. Тепер відведіть лікті попереду себе, а потім, навпаки, ззаду. Ця гімнастика дає можливість зміцнити м’язи в області грудного відділу хребта і відновити правильну поставу.

  Поперековий остеохондроз

  Вправи для поперекового відділу хребта

  Гімнастика при остеохондрозі поперекового відділу хребта включає в себе вправи на скручування, зміцнення м’язів спини і збільшення міжхребцевих проміжків. Адже саме на область попереку припадає найбільше навантаження, яка найчастіше і є причиною хвороби. Гімнастика при поперековому остеохондрозі складається з таких рухів:

   Для розтяжки хребта використовують таку вправу. Сидячи на сідницях, обхопіть руками коліна і опустіть голову. У такій позі необхідно перебувати близько 30 секунд, а потім повільно підняти голову і розслабитися. Поставте ноги на ширині плечей, а руки зафіксуйте на підлозі. У такому положенні виникає почуття розтяжки не тільки м’язів спини, але і самого хребта. Лежачи на боці, поверніть назад верхню частину тулуба, а нижню висуньте вперед. Зафіксуйте руки в області попереку і вигинайтеся назад, а потім вперед. При цьому необхідно відчувати, як напружуються м’язи спини і живота. Лежачи на боці, піднімайте верхню частину тулуба вгору, затримуючись в такому положенні на декілька секунд. Таку вправу слід виконати спочатку на один бік, а потім на іншу. Лежачи на спині, притягивайте шкарпетки ніг до себе, підборіддям тягніться до грудей. Лежачи на животі, підніміть трохи обидві ноги і зафіксуйте положення на кілька секунд. Після чого повільно опустіть ноги і розслабте м’язи спини. Станьте біля стінки, щоб плечі і грудний відділ спини щільно торкалися до неї. Після цього спробуйте як можна сильніше витягнути голову вгору, при цьому не відриваючи п’яти від підлоги. При остеохондрозі часто використовують спеціальну дошку, яка знаходиться під нахилом. Лежачи на спині, притягивайте коліна до живота і повільно опускайте їх. Повисните на турніку кілька хвилин, виконуючи по п’ять підходів в день. Цю вправу можна виконувати, також піднімаючи коліна вгору, притягаючи їх до живота. Станьте на коліна і пройдіться по кімнаті. Така вправа часто використовується при поперековому остеохондрозі.

  Зміцнення м’язів і зв’язок

  Крім розтяжки хребта, гімнастика при остеохондрозі включає в себе вправи для зміцнення м’язів спини і зв’язок.

   Лежачи на спині, піднімайте таз вгору, при цьому лопатки і грудний відділ залишаються нерухомими. Стоячи рачки, одночасно підніміть ліву ногу і праву руку. Утримуйте їх на вазі всього кілька секунд, а потім поміняйте руку і ногу. Лежачи на животі, підніміть верхню частину тіла вгору, а руками тягніться назад до сідниць.

  Гімнастика Цигун

  Практикувати цигун потрібно під керівництвом інструктора

  Гімнастика при остеохондрозі включає, крім звичайних вправ, спеціальну технологію Цигун. Вона являє собою комплекс певних рухів, спрямованих на розслаблення м’язів разом з їх напругою в той чи інший момент. Саме така гімнастика відмінно допомагає не тільки при остеохондрозі, але і при інших захворюваннях хребта.

  Гімнастика Цигун при остеохондрозі включає в себе такі вправи, як:

   Дихальні вправи, зміцнюють м’язи спини, грудей і живота. Такі рухи дають можливість сконцентрувати увагу на необхідних результати і поліпшити загальний стан пацієнта. Потягування покращує м’язовий тонус і підтримує їх еластичність. Розтяжка і висы для збільшення рухливості хребців. Фіксація в певному положенні дозволяє отримати максимальний ефект після занять.

  Але варто відзначити, що подібну технологію гімнастичних вправ слід виконувати разом зі спеціалістом або тренером, який підбере потрібний комплекс рухів.

  Янв 20, 2016admin

  ActionTeaser.ru – тизерная реклама ActionTeaser.ru – тизерная реклама

  Источник: http://k-medical.com.ua/uprazhneniya-dlya-pozvonochnika-pri-osteoxondroze/

  Вправи при остеохондрозі: шийного, поперекового, грудного відділу

  Вправи при остеохондрозі

  У боротьбі з остеохондрозом застосовується комплексна терапія, головну частину якої займає лфк при остеохондрозі. Вправи найефективніший спосіб боротьби з недугою. В даний час число людей з діагнозом – остеохондроз, зростає в геометричній прогресії. Це пов’язано з обмеження рухливості сучасної людини.

  Більшість людей зайняті сидячою роботою за комп’ютером, а вечори проводять вдома біля телевізорів. Урізноманітнити дозвілля допоможе комплекс вправ при остеохондрозі хребта, він дозволить з користю для здоров’я провести вільний час. Гімнастика від остеохондрозу має свої показання, особливості та правила проведення.

  Повний комплекс рекомендовано погодити в індивідуальному порядку з вашим лікуючим лікарем. Фізичні вправи при остеохондрозі призначають після придушення больового синдрому.

  Завдання лікувальної гімнастики

  Лікувальна фізкультура при остеохондрозі хребта застосовується на перших проявах симптомів, у тому ритмі, який не викликає дискомфорту. Які вправи можна робити при остеохондрозі, а які вправи не можна? Розглянемо правила застосування:

  • Починати будь-яку фізичну активність без консультації лікаря суворо заборонено;
  • Проводити фізичні вправи, без знятого больового синдрому остеохондрозу, заборонено;
  • Займатися зарядкою при наявності медичних протипоказань та захворювань крім остеохондрозу, заборонено;
  • При остеохондрозі спини проводити гімнастику краще в один і той же час, у вільній легкому одязі, в провітреній кімнаті;
  • Прийом їжі рекомендується, як мінімум за годину до початку тренування;
  • Для розігріву м’язів, можна сходиш у ванну, і прогріти потрібну зону теплою водою;
  • Комплекс лфк при остеохондрозі варто починати з розминки, під уникнення травми або розтягування;
  • Зарядка проти остеохондрозу проводитися акуратно, без надривів і ривків;
  • При прояві будь-якого дискомфорту, зарядку для спини потрібно припинити та звернутися за коригуванням лікування до свого лікаря;
  • Уникайте перенапруги м’язів спини при остеохондрозі.

  Реабілітація при остеохондрозі – найбільш важливий момент. Від процедур, призначених для реабілітації залежить ефект лікування і рівень відновлення організму після захворювання.

  Остеохондроз піддається повному лікуванню лише при перших симптомах, з допомогою вправи для спини при остеохондрозі, коли немає дефектів і пошкоджень міжхребцевих дисків.

  Якщо ж пошкодження вже діагностували, то терапія та призначене лікування — лише зупинити цей процес, не даючи недузі прогресувати далі. Лфк при остеохондрозі хребта допомагає досягти максимального ефекту в комплексній терапії та має низку чудових властивостей:

  • Загальне зміцнення м’язового корсета, що допомагає хребту зайняти правильне фізіологічне положення. Підвищення еластичності м’язів;
  • Розганяються застійні процеси в навколохребцеві тканинах, що дозволяє відновити харчування міжхребцевих дисків і зупинити процес руйнування;
  • Поліпшення постави та зняття навантаження з хребетного відділу;
  • Загальне поліпшення процесів, які протікають в організмі, поліпшення самопочуття і настрою.

  За темою:  Гімнастика і вправи для виправлення постави дітям, відео, фото

  Вправи для спини при остеохондрозі протипоказані:

  • Гіпертонія, підвищений артеріальний тиск;
  • Період після операції, травми або інших втручань;
  • Неврологічні хвороби;
  • Патологічні стани організму, тяжкі форми деяких захворювань.

  Лікувальний комплекс вправ

  Будь-яка зарядка при остеохондрозі хребта починається з розминки, це ходьба на місці (5 хв), і підйом рук.

  Шийний відділ хребетний

  Більшість випадків остеохондрозу вражає саме шию. Для застосування вправи для лікування остеохондрозу обов’язково консультуйтеся з фахівцем. Кожен комплекс займає не більше 20 хвилин вашого особистого часу, це не так багато для відновлення здоров’я та поверненню до нормального плину життя.

  Лікувальна фізкультура при остеохондрозі шиї:

  • Робимо повороти головою в одну і іншу сторони. Особа рівно, не нахиляємося. Потім нахили головою киваючи і закидаючи, не глибоко;
  • Рухаємо підборіддям вперед, в горизонтальній площині, як іграшки заколоти в машинах. Намагаємося зробити вправу, рухаючи головою в одну і іншу сторони. Вправа вийде не відразу, не треба сильно напружуватися, з досвідом все прийде;
  • Долоньку кладемо на чоло і створюємо напруга між рукою і чолом, як у боротьбі. Тепер перекладаємо долоню на скроню і створюємо напруга, нахиляючи голову в упор долоні;
  • Руки за голову в замок, ліктями притискаємо голову, обличчя дивиться вперед. Піднімаємо лікті вище і вище;
  • Підборіддя впирається на кулаки, шию тягнемо вгору. Потім кладемо руки на потилицю і створюємо напруга опору;
  • Сідаємо на стілець, поставу тримаємо рівно, обличчя дивиться вперед, необхідно описати підборіддям цифри в повітрі від 0 до 9.

  Шийно-грудний відділ

  Вправи лфк при остеохондрозі виконуються в порядку від найбільш простих до складних.

  • Сидимо. Одна рука за спиною, інша спрямовує і притягує голову у свій бік, плавно, без ривків;
  • Долоня лежить на скроневій частині обличчі, створюємо напруга, повертаючи голову і опираючись руці. Далі іншою рукою;
  • Стоячи, повністю розслабленому стані, руки звисають як батоги, рухаємося плечима піднімаючи і опускаючи;
  • Положення спиною вгору, руки по тілу. Піднімаємо грудний відділ кілька разів. Потім плавно вертим головою в одну і іншу сторони;
  • Лежимо на спині, ноги зігнути в колінах, руки по тілу. Піднімаємо грудну клітку.

  За темою:  Перша допомога при радикуліті поперекового відділу хребта

  Грудний відділ хребта

  Остеохондроз вражає грудну частину хребта найменше, так як додаткову фіксацію хребців, створюють ребра. Часто, процес у цій частині йде на пару з іншими. Гімнастика для спини при остеохондрозі, зніме напругу з уражених хворобою корінців і поліпшити м’язовий тонус.

  Вправи для зміцнення м’язів спини:

  • Стоїмо рівно, зображуючи букву Т. Рухаємо торс вліво-вправо;
  • Стоїмо розслаблено, підборіддя упирається в грудину, потім повільно опускаємо плечі, і сповзаємо руками до підлоги, при нестачі розтяжці дістати можна лише коліна;
  • Не міняючи пози, руки по тілу. Гайдаємося з боку в бік з найбільшою амплітудою. Потім сцепляем попереду руки, і піднімаємо їх над головою. Однією рукою беремося за зап’ястя іншої і тягнемо вгору. Опускаємо руки і міняємо положення;
  • Виконуємо вправа «човник» на животі, з захопленням руками щиколоток;
  • Вправа з прогином «кішка і верблюд». Стоячи рачки, прогинаємося у верхнє положення, то в саме нижнє. Це вкрай корисне вправи для хребта в цілому;
  • Сідаємо на стілець або лавку, спираємося на спинку, плавно запрокидиваем голову і повертаємося у вихідне положення;
  • Використовуємо валик. Маємо його під грудним відділом, під спиною. Робимо вправи на прес, впливаючи на грудні м’язи;
  • Лягаємо на живіт, зображуємо птаха в польоті;
  • Лежачи на животі, робимо наголос ногами. Сцепляем руки за головою і поступово піднімаємо грудину;
  • Сідаємо на стілець, міцно тримаємося за сидіння і гайдаємося то в одну сторону, то в іншу.

  Регулярна зарядка для хребта при остеохондрозі допоможе вивільнити заблоковані хребці, повернувши активність хребту, а постійна гімнастика знімає больові відчуття і поліпшить загальне самопочуття.

  Поперековий відділ

  Найбільш сильно навантажений відділ хребта, найбільш часто пацієнти скаржаться на болі саме в районі попереку. Лікувальна гімнастика при остеохондрозі хребта сприяє виробленню білків у м’язах, що стимулюють роботу всіх внутрішніх органів. Гімнастика для лікування попереку не зніме біль, але призупинить руйнівний процес в хребцях.

  За темою:  Вправи при протрузії шийного відділу хребта

  Вправи для хребта:

  • Лежачи робимо вправу «велосипед», але випрямляючи ноги;
  • Не змінюючи положення, згинаємо ноги в колінах, руки на потилиці, піднімаючи поперек треба створювати напругу;
  • Далі, зімкнутими ногами повертаємо вліво-вправо, так щоб коліна торкалися підлоги. Робимо все акуратно;
  • Не міняючи пози, руки по тілу, плавно піднімаємо тазову область вгору, так само повільно опускаємо;
  • Продовжуємо лежати, тримаємося руками за коліна. Починаємо притягати коліна до підборіддя;
  • Далі, спина притиснута до підлоги, руками притягуємо то одне коліно, то іншу;
  • Вправа «кішка і верблюд»;
  • Вправа «човник».

  Час виконання, якщо можливо, краще підбирати так, щоб ви могли займатися постійно в один і той же час. Ранкова гімнастика при остеохондрозі сприятливо позначиться на вашому настрої, ви відчуєте прилив сил і бадьорості.

  • Радимо почитати: гімнастика з палицею при остеохондрозі

  Вправи на розтяжку хребта при остеохондрозі слід проводити з обережністю і під наглядом фахівця. Варто знати, що сильне перенапруження м’язів і витягування хребців під суворою забороною.

  Фізичні вправи при остеохондрозі в гострій формі заборонені, в індивідуально порядку може бути прописана дихальна гімнастика, має легкий ефект анестезії.

  Для хворих остеохондрозом, рекомендується спеціальна лікувальна дієта. Вона заснована на включенні протеїнів і жирів і значним зменшенням вуглеводів і солі. Комплексна терапія, що включає в себе вправи для спинного відділу, масаж при остеохондрозі, фізіотерапію і медикаментозну підтримку, допоможе впоратися з недугою або поліпшити поточний стан до прийнятного.

  ActionTeaser.ru – тизерная реклама

  Источник: http://diagnoz03.in.ua/travmatologiya/spina/vpravi-pri-osteohondrozi-shiinogo-poperekovogo-grydnogo-viddily.html

  Вправи при шийному остеохондрозі за Бубновскому: як правильно виконувати?

  Одним з часто зустрічаються захворювань кістково-суглобової системи є остеохондроз хребетного стовпа, зокрема шийного відділу. Для нормального функціонування хребта і систем, залежних від нього, рекомендується виконувати вправи для шийного відділу по системі Бубновського.

  На сьогоднішній день захворювання з кожним роком молодшає і в профілактичних або лікувальних цілях кожен зможе виконувати гімнастику самостійно. Методика Бубновського заснована на принципі лікування рухом. Такі вправи для лікування можна виконувати навіть при грижі в будь-якому відділі хребта.

  Зміст

  • 1 Передумови розвитку остеохондрозу і необхідність лікування
  • 2 Підготовчий етап для грамотного виконання вправ
  • 3 Комплекс вправ для шийного відділу хребетного стовпа
  • 4 Показання до виконання і важливі моменти

  Передумови розвитку остеохондрозу і необхідність лікування

  Практично всі сфери сучасного життя пов’язані з роботою або розвагами на комп’ютері. Це передбачає тривале перебування в одному положенні і як наслідок нерухомість м’язів і застій кровообігу і лімфотоку. За рахунок постійного спазму шийного відділу відбувається посилення навантаження на міжхребцеві диски і порушується їх еластичність і цілісність.

  Зміна стану хребта в шийному відділі викликає защемлення нервів і кровоносних судин, у людини виникають головні болі. У запущених станах остеохондрозу без лікування може виникнути стійкий спазм судин, призводить до тяжких ускладнень стану головного мозку.

  Правильна постановка діагнозу на ранніх стадіях остеохондрозу дає відмінні результати в комплексі медикаментозного лікування і гімнастики доктора Бубновського.

  Вправи вивірені роками і застосовувалися для лікування дуже великою кількістю пацієнтів.

  Комплекс підбирається лікарем індивідуально для кожного конкретного випадку, однак є універсальний набір вправ, який можна застосовувати для всіх пацієнтів.

  Головна мета, яку необхідно досягти, виконуючи гімнастику лікаря Бубновського, це зміцнити м’язи шиї і відновити функцію зв’язкового апарату. При регулярному сумлінному виконанні рекомендованих вправ можна досягти наступних результатів лікування:

 • Зняття м’язового спазму шиї.
 • Зменшення навантаження на хребет.
 • Відновлення трофіки в тканинах і нормального кровообігу.
 • Стабілізація або зниження дистрофічних змін у хрящовій та кістковій тканині.
 • Підвищення метаболізму запалених тканин і поліпшення їх стану.
 • Зниження больових відчуттів і підвищення якості життя.
 • Підготовчий етап для грамотного виконання вправ

  Специфічної підготовки для гімнастики доктора Бубновського не потрібно. Існують певні поради лікаря для підвищення ефективності виконання:

  • Заняття потрібно починати з розігріву м’язів і суглобів шийного відділу (можна виробляти нерізкі нахили голови в сторони або вперед або руками м’яко розминати шию);
  • Перед комплексом вправ рекомендується прийняти душ для розслаблення м’язів шиї та підвищення кровотоку, що дозволить прискорити процеси регенерації тканин. При міжхребцевої грижі душ повинен бути не сильно гарячим;
  • Після закінчення гімнастики доктора Бубновського слід зробити легку розтяжку щоб уникнути больових відчуттів на наступний день;
  • Ефективний результат дає плавання в басейні після виконання гімнастики, особливо при міжхребцевих грижах;
  • Корисно буде проводити при остеохондрозі в шийному відділі піші ранкові прогулянки на свіжому повітрі, що збагачує киснем запалені тканини.

  Комплекс вправ для шийного відділу хребетного стовпа

  В стадії ремісії і при грижах хребта виконується лікувальна гімнастика за методом доктора Бубновського:

 • Вправа пружинка – виконується стоячи, руки опущені уздовж тулуба. Голову повільно нахилити вперед і на кілька секунд затриматися. Потім голова нахиляється назад, отже, підборіддя піднімається, знову затриматися на деякий час. Після прийняти ІП (вихідне положення).
 • Вправа огляд – положення таке ж. Голова повертається вправо і трохи залишається так, потім поворот вліво і також затримується на кілька секунд. Повтори виконуються по три рази.
 • Метроном – поза тіла така ж. Голова нахиляється до правого плеча та утримується в такому стані протягом 30 секунд (при утрудненнях в шиї або сильних больових відчуттях час зменшується для перших декількох занять). Голова повертається в нормальне положення. Потім повторюється в ліву сторону. Кількість нахилів 6 в кожну сторону.
 • Гусак – положення тіла стоячи, руки на поясі. Необхідно вирівняти підборіддя паралельно підлозі, витягнути вперед, повернути голову і покласти підборіддя на плече, тулуб також злегка повертається, хребет може трохи потурбувати, затриматися на півхвилини-хвилину. Повтори виконувати в кожну сторону по 6 разів.
 • Вправа чапля: сидячи на стільці, голова прямо, руки долонями на колінах. Необхідно випрямити руки і відвести їх назад (як рибак показує, яку зловив рибу) і одночасно голова відкидається назад. Повернутися в ІП. При грижі хребта в шийному відділі можуть виникнути больові відчуття. Виконувати варто повільно.
 • Складний огляд – положення тіла як у попередній вправі. Голова повертається вправо і долоня лівої руки кладеться на праве плече так, щоб лікоть був паралельний підлозі. Права залишається нерухомою на коліні. Повернутися в ІП і повторити в іншу сторону. Якщо остеохондроз шийного відділу запущений, може виникнути специфічний звук в хребті.
 • Факір – положення сидячи на стільці, руки піднімаються над головою і трохи згинаються. Голова повертається убік до упору і затримується, потім у зворотний бік і знову затримується. При грижі в шиї може виникнути проходить дискомфорт.
 • Показання до виконання і важливі моменти

  Лікування таким способом призначає лікар після консультативного прийому, особливо при виявленій грижі. Рекомендації доктора повинні виконуватися неухильно через остеохондрозу в самому слабкому місці хребетного стовпа людини – шиї.

  Після повного обстеження і постановки діагнозу лікар визначає кількість та тривалість лікувальних вправ. Іноді міжхребцева грижа виникає після травм, а не внаслідок остеохондрозу. У таких випадках лікар призначає комплексне лікування медикаментами та лікувальною гімнастикою.

  Якщо при хронічному перебігу остеохондрозу виникає загострення і вам необхідно виконувати лікувальний комплекс, вправи виконуються повільно, плавно і з меншою амплітудою. При виникненні гострого болю всі дії припиняються і необхідно звернутися до лікаря для огляду і корекції лікування.

  Шановні читачі, поділіться думкою про статті в коментарях.

  ActionTeaser.ru – тизерная реклама

  Источник: http://zsz.pp.ua/vpravi-pri-shijnomu-osteoxondrozi-za-bubnovskomu-yak-pravilno-vikonuvati/

  kosti.info
  Добавить комментарий