Остеохондроз поперекового відділу хребта

Содержание
 1. Остеохондроз поперекового відділу хребта: причини, симптоми та лікування
 2. Причини виникнення остеохондрозу
 3. Симптоми остеохондрозу в поперековому відділі
 4. Якою має бути програма лікування?
 5. Початок лікування остеохондрозу в поперековому відділі хребта
 6. Які ще способи лікування остеохондрозу можна застосовувати?
 7. Лікуємо поперековий остеохондроз ефективними методами в дома
 8. Причини виникнення захворювання
 9. Види лікування остеохондрозу в домашніх умовах
 10. Медикаментозне лікування остеохондрозу поперекового відділу в домашніх умовах
 11. Альтернатива медикаментозному лікуванню – трав'яні таблетки і відвари
 12. Настоянка або чай з трави – мокриці
 13. Хвойний збір
 14. Настоянка з листя брусниці
 15. Мазі, компреси і ванни в лікуванні поперекового остеохондрозу
 16. Лікування медом
 17. Лікарські ванни із застосуванням екстрактів і відварів трав
 18. Масаж і лікувальна фізкультура
 19. Остеохондроз поперекового відділу хребта: симптоми і лікування
 20. Причини
 21. Симптоми
 22. Стадії хвороби
 23. Ускладнення
 24. Лікування
 25. Консервативне
 26. Оперативне
 27. Профілактика захворювання
 28. Остеохондроз поясничного отдела позвоночника – симптомы и лечение при обострении
 29. Обострение­
 30. Признаки
 31. Как лечить­
 32. Упражнения
 33. Лечение при обострении
 34. Межпозвонковый остеохондроз
 35. Медикаментозное лечение
 36. Препараты­

Остеохондроз поперекового відділу хребта: причини, симптоми та лікування

Остеохондроз поперекового відділу хребта

Поперековий відділ хребта складається з п’яти хребців, він з’єднує грудний відділ і крижі, має велику рухливість. Крім того, саме ця область щодня приймає великі навантаження незалежно від стилю життя людини.

З цих причин не дивно, що остеохондроз поперекового відділу хребта є настільки поширеним захворюванням. Проявляється цей патологічний процес в неухильно прогресуючій дистрофії і деформації міжхребцевих дисків.

За відсутності схеми лікування, захворювання може помітно ускладнити життя, крім того воно загрожує ускладненнями різного ступеня тяжкості.

Причини виникнення остеохондрозу

Остеохондроз поперекового відділу може виникати через надмірні навантаження. У групі ризику — люди, що мають зайву вагу і регулярно виконують фізичну роботу, пов’язану з підняттям тяжкості.

Проблема посилюється тим, що багато людей ведуть малоактивний спосіб життя, мають проблеми з поставою і не вміють правильно рухатися.

Щодня піднімаючи тяжкості, сидячи і ходячи з нерівною спиною, вони тільки підсилюють шкоду від надмірних навантажень на хребет.

Ще одна поширена причина розвитку цього захворювання — травми спини. Схильність до остеохондрозу є також у професійних спортсменів, що займаються в певних видах спорту. Отримати дане захворювання можна навіть при самостійному неправильному виконанні фізичних вправ.

Остеохондроз попереково-крижового відділу може розвинутися через систематичне неправильне харчування і режиму дня.

Посилити схильність до цього захворювання можуть регулярні стреси, хронічний недосип, порушення обмінних процесів в організмі. На думку деяких дослідників, схильність до остеохондрозу може бути закладена на генетичному рівні.

У деяких людей міжхребетні диски дійсно мають більш пористо-пухку структуру, внаслідок чого вони сильніше схильні до різних деформацій.

Кілька десятиліть тому остеохондроз вважався віковим захворюванням і діагностувався частіше в осіб похилого віку.

Дійсно, з прожитими роками хребці і міжхребетні диски значно втрачають свою рухливість і еластичність, стають менш стійкими до травм і деформацій.

У наш же час остеохондроз попереково-крижового відділу значно помолодшав, основний відсоток захворілих — це чоловіки і жінки у віці від 30 років, захворюванням страждають і особи до 30 років.

Не варто забувати і про те, що остеохондроз в попереково-крижовому відділі хребта часто виникає у пацієнтів, що страждають запальними захворюваннями суглобів хребта — у хворих з хворобою Бехтерева або ревматоїдним артритом подібний патологічний стан ускладнює перебіг аутоімунного захворювання.

Симптоми остеохондрозу в поперековому відділі

Поява регулярних болів в області попереку — це первинний і один з основних симптомів остеохондрозу поперекового відділу.

При цьому болі можуть з’являтися спонтанно при незручному русі і мимоволі в стані спокою, або ж виключно після фізичних навантажень.

Больові відчуття можуть бути локалізованими, або ж розповсюджуватися вгору по спині від попереку. Нерідко також біль віддає в сідниці і ноги.

На серйозних стадіях захворювання біль може виникати при кашлі або чханні та інших незначних сплесках фізичної активності, що не напружують поперековий відділ безпосередньо. Внаслідок больових відчуттів можливо також порушення рухливості поперекового відділу.

Спина втрачає гнучкість, хворому непросто нахилитися, виконати повороти або нахили тулуба. Нерідко остеохондроз поперекового відділу має симптоми у вигляді загальної стомлюваності, дратівливості, порушень сну — хворому важко знайти в ліжку позу, відповідну для сну.

Хворий відчуває занепад сил, через дискомфорт намагається знизити фізичну активність, і поступово втрачає можливість навіть забезпечувати свої власні побутові потреби.

Одне з можливих ускладнень поперекового остеохондрозу — порушення роботи сечостатевої системи. Іноді болі можуть з’являтися в області нирок, можливе порушення сечовипускання і безпричинний дискомфорт.

При залученні в процес хребців крижового сегмента хребетного стовпа стан пацієнта може прогресивно погіршуватися — приєднуються не тільки симптоми люмбалгии, але і роздратування або запалення сідничного нерва, що ще більше обмежує можливість руху.

Якою має бути програма лікування?

Для успішного лікування остеохондрозу хворому доведеться кардинально поміняти багато свої побутові звички, і не забувати працювати над своїм здоров’ям щодня, без вихідних і свят все життя.

В іншому випадку, навіть після успішного позбавлення від симптомів захворювання, недуга може повернутися через деякий час і тоді боротьбу доведеться почати спочатку.

Втім, повторні напади остеохондрозу трапляються і при дотриманні пацієнтом режиму фізичної активності.

Головне завдання, яке виконує консервативне лікування остеохондрозу поперекового відділу — це зупинка прогресу захворювання і поступове повернення хребта в анатомічно-правильне положення.

Дистрофічні зміни міжхребцевих дисків часто можна спостерігати через проблеми з м’язами поперекового відділу. Саме м’язовий каркас забезпечує підтримку хребта, і саме здорові м’язи спини в чому забезпечують правильну поставу, таку необхідну для здорового хребта.

Поперековий остеохондроз вимагає комплексного лікування. Це і масаж, різні методи розтяжки, мануальна терапія, лікувальна фізкультура, спеціальна дієта й інші додаткові процедури та умови.

На консервативне лікування зазвичай відводиться 2-3 місяці, якщо по закінченню їх позитивної динаміки не спостерігається, або ж, гірше того, остеохондроз прогресує, саме час задуматися про хірургічне втручання.

Деякі лікарі призначають операцію тільки при такому ускладненні остеохондрозу, як міжхребцева грижа. Найпоширеніший тип хірургічного втручання передбачає видалення пошкодженого диска.

Дискектомія — це правильна назва цієї операції, це найпродуктивніший із сучасних відповідей на питання, як лікувати остеохондроз поперекового відділу.

В даний час для оперативного лікування подібного стану все ширше використовують мікрохірургічне лікування та ендоскопічні втручання на хребетному стовпі.

Початок лікування остеохондрозу в поперековому відділі хребта

З діагнозом остеохондроз поперекового відділу хребта до лікаря частіше звертаються внаслідок регулярних болів в спині. З цієї причини починати лікування або профілактику даного захворювання слід з перегляду способу життя пацієнта.

Для правильного розподілу навантаження на хребет рекомендується підбір ортопедичних постільних речей, відмова від надмірних фізичних навантажень і регулярні помірні навантаження для пацієнтів, що ведуть малорухомий спосіб життя.

Тим не менше, не можна виключати такого варіанту перебігу остеохондрозу поперекового відділу хребта, при якому больовий синдром приєднується досить пізно, вже після розвитку виражених змін у хребті (грижі, протрузії дисків, спондилолістез).

Нерідко вже після першого відвідування фахівця призначається медикаментозне лікування остеохондрозу поперекового відділу, препарати, що використовуються для боротьби з цим захворюванням, знімають больові відчуття і зупиняють запальні процеси.

Нерідко для цих же цілей при діагнозі остеохондроз поперекового відділу, народні засоби використовуються нарівні з продукцією фармакологічних компаній. Багато рецептів на основі трав і дарів природи можна приймати всередину або зовнішньо для зменшення болю і зняття запальних процесів.

Важливо пам’ятати, що лікарська терапія тільки усуває прояви (симптоми) захворювання, але не лікує першопричину змін — якщо таке лікування не підтримується комплексними реабілітаційними заходами, то ефект його буде дуже короткочасним.

Також можна лікувати остеохондроз поперекового відділу хребта, виконуючи спеціальні вправи під керівництвом кваліфікованого фахівця.

Комплекс повинен підібрати лікар, перші тренування обов’язково повинні пройти під контролем досвідченого інструктора.

Якщо у пацієнта яскраво виражена проблема зайвої ваги, слід дотримуватися дієти і збільшити повсякденну фізичну активність. Комплекс цих заходів здатний привести до оптимального зниженню ваги.

Які ще способи лікування остеохондрозу можна застосовувати?

Класична медицина також пропонує різні варіанти витягнення для боротьби з остеохондрозом. Ці процедури виконуються в умовах лікувально-профілактичних закладів і часто вимагають спеціального обладнання. Непогані результати дає також масаж, головним завданням якого є зняття напруги з м’язів ураженого відділу — усунення спазму зменшує біль навіть без використання лікарських препаратів.

Досить спірний метод комплексної терапії лікування остеохондрозу спини — носіння жорсткого фіксуючого корсета. Цей аксесуар дійсно допомагає тримати спину в правильному положенні, але при цьому нерідко спостерігається атрофія м’язів. Тому оптимальний варіант — використання корсета під час нападів і носіння кілька годин на день для збереження правильного положення спини.

Рекомендується підбирати такий корсет після консультації лікаря-травматолога або вертебролога — далеко не кожна конструкція корсета принесе очікуване полегшення. Під час нападів захворювання можна носити м’які вовняні пояси для природного зігрівання хворої зони.

Але не забувайте, гріти поперек під час болів грілками та іншими зовнішніми джерелами тепла категорично забороняється.

ЛФК при остеохондрозі поперекового відділу застосовується практично завжди. Комплекси складаються з вправ на зміцнення м’язів спини і їх розтяжку.

Продуктивність і результативність занять фізичною культурою складається з їхньої регулярності, правильності виконання вправ і бажання пацієнта домогтися поставленої мети. Займатися потрібно регулярно, але не можна перепрацьовувати.

Якщо якась вправа виконувати занадто важко, або ж при його виконанні з’являється дискомфорт, необхідно припинити заняття.

У наші дні діагноз остеохондроз попереково-крижового відділу хребта іноді лікують вельми екзотичними способами. Це і незвичайні види масажу, і китайське голковколювання і ряд інших процедур, проводити які рекомендується виключно у відповідних клініках з хорошою репутацією.

Деякі апаратні методи офіційної медицини також можуть допомогти при остеохондрозі — це вакуумний масаж, постановка п’явок і інші класичні методи нормалізації кровообігу. Непогані результати дає і звичайне санаторно-курортне лікування. Особливо корисні при остеохондрозі різноманітні водні процедури.

Якщо пацієнт може дозволити собі відпустку, починати лікування остеохондрозу поперекового відділу рекомендується в спеціалізованому санаторії або профілакторії.

Источник: http://suglob.com/osteohondroz/poperekovogo-viddilu-hrebta

Лікуємо поперековий остеохондроз ефективними методами в дома

Лікуємо поперековий остеохондроз ефективними методами в дома

користувача: 5 / 5

Ще 20 – 30 років тому болі в попереку і спині турбували тільки літніх людей. Однак стрімкий розвиток технічного прогресу і підвищення рівня матеріального добробуту призвело до того, що хвороби значно «помолодшали».

Якщо раніше скарги 20 – 30 річних молодих людей на біль в попереку викликали лише жарти і сміх, то зараз такі скарги – прямий шлях до кабінету лікаря. Можна проводити лікування поперекового остеохондрозу в домашніх умовах народними засобами і медикаментами.

Давайте розглянемо всі способи, і дізнаємося причини виникнення захворювання.

Причини виникнення захворювання

Причинами розвитку остеохондрозу в будь-якому віці є:

 • пасивний спосіб життя (варто лише згадати, скільки часу ви проводите біля телевізора або за комп'ютером);
 • неправильне харчування (переважання жирної, гострої і смаженої пиши в раціоні);
 • зайва вага (викликаний збоями в роботі підшлункової залози внаслідок переїдання або нерегулярного прийому їжі);
 • надмірне навантаження на хребет (в силу специфічних умов роботи або підняття важких предметів);
 • травми або пошкодження хребта (при сильних фізичних навантаженнях, внаслідок падінь і вибоїв).

Важливо! Твердження, що генетична схильність є однією з причин захворювання не зовсім вірне. Результати проведених досліджень показали, що цей фактор має незначний вплив на виникнення недуги!

До основних симптомів поперекового остеохондрозу відносяться:

 • пронизуючий біль в області попереку при ходьбі;
 • постійна наростаючий ниючий біль;
 • оніміння ніг, особливо після довгого сидіння (ватяні ноги);
 • зниження температури тіла, особливо нижніх кінцівок;
 • постійна ускладненість рухів.

Важливо! При наявності подібних симптомів необхідно обов'язково звернутися до лікаря, який поставить правильний діагноз і призначить максимально ефективне лікування.

Наслідками відмови від медикаментозного лікування, заняття самолікуванням або просто ігнорування проблеми можуть привести до серйозних наслідків аж до повної втрати можливості рухатися (ходити).

Види лікування остеохондрозу в домашніх умовах

Існує безліч причин, за якими люди відмовляються від стаціонарного лікування остеохондрозу і вважають за краще лікуватися вдома. Наприклад, при вагітності або неможливості залишити улюблену роботу.

Увага! Дізнайтеся більше про симптоми і лікування остеохондрозу.

Тому існує багато різновидів лікування поперекового остеохондрозу спини на дому, які за своєю ефективністю не поступаються лікуванню в клініці. Діапазон таких процедур включає в себе широкий вибір методів від альтернативної та народної медицини до класичних медикаментів, мазей і масажу.

До видів лікування остеохондрозу в домашніх умовах відносяться:

 1. Прийом відварів, настоянок і «трав'яних» таблеток всередину.
 2. Самомасаж і лікувальна фізкультура.
 3. Застосування розтирань, мазей, компресів і ванн з додаванням лікарських трав.
 4. Носіння поперекового пояса.
 5. Заняття плаванням.

Важливо! Перед тим, як застосовувати один або цих видів лікування, слід обов'язково проконсультуватися з лікарем. Адже, в залежності від ступеня запального процесу деякі методи можуть завдати шкоди, не кажучи вже про їх ефективність. Крім того у людини можуть бути і інші захворювання, не сумісні з тим чи іншим видом лікування.

Медикаментозне лікування остеохондрозу поперекового відділу в домашніх умовах

Лікування остеохондрозу поперекового відділу лікарськими препаратами направлено в першу чергу на швидке зняття больового симптому. Для цього використовують знеболюючі препарати – Анальгін, Баралгин.

 • Ібупрофен, Диклофенак – мають протизапальну дію.
 • Кавінтон, Трентал – покращують мікроциркуляцію в тканинах.
 • Міорелаксанти – знімають м'язовий спазм.

Медикаменти, які застосовують для лікування поперекового відділу хребта, необхідно приймати тільки після консультації з лікарем. Він встановить курс лікування і дозування.

Альтернатива медикаментозному лікуванню – трав'яні таблетки і відвари

Сучасні сильнодіючі препарати приносять користь лише при загостренні хронічної стадії захворювання і наростаючому запальному процесі.

Початкові стадії поперекового остеохондрозу успішно лікуються в домашніх умовах за допомогою прийому всередину спеціальних таблеток, виготовлених з трав, а так само настоянок і відварів за народними рецептами.

Як лікувати поперековий остеохондроз народними засобами ми розповімо далі.

Настоянка або чай з трави – мокриці

Травку потрібно висушити в затіненому місці, скласти в банку і залити міцним спиртом. Потім помістити в затемнене місце на 21 день.

Після цього приймати настоянку по 4 – 6 крапель за 10 хвилин до прийому їжі. Так само можна з сухої мокриці заварювати чай, заливаючи 3 – 4 столові ложки подрібненої трави склянкою окропу.

Наполягати протягом 15 – 20 хвилин, після чого процідити. Приймати по чверті склянки до їди.

Увага! Дізнаємося про симптоми і лікування остеохондрозу шийного відділу хребта, а також про його лікуванні в домашніх умовах простими способами.

Хвойний збір

100 грам соснових бруньок, кілька листків шавлії і чайну ложку пустирника необхідно залити окропом (0,5 літра), довести до кипіння, зняти з вогню і настоювати протягом 1-1,5 години. Приймати всередину невеликими порціями протягом доби.

Настоянка з листя брусниці

Подрібнене листя брусниці (100 грам) слід залити гарячою водою (2,5 літра) і настоювати кілька годин (приблизно 12). Настій процідити і додати склянку спирту, після чого проварити 10 хвилин на повільному вогні (не допускаючи закипання). Настоянку приймати 2 рази на день після їди.

Важливо! Слід з обережністю приймати настойки і відвари людям, що мають проблеми з печінкою, шлунком, або серцево – судинною системою.

Мазі, компреси і ванни в лікуванні поперекового остеохондрозу

Такі способи лікування дозволяють зняти біль і втому в області попереку навіть при вагітності, практично не завдаючи ніякої шкоди. Мазі можна застосовувати як покупні, так і власного приготування.

Основою домашніх мазей є свинячий жир або перетопленим сало, але для більшої ефективності можна використовувати борсуковий або ведмежий жир. Іноді в якості основи рекомендують коров'яче масло.

На такій основі можна приготувати мазь з додаванням меленого часнику і імбиру в рівних частинах, або мазь із застосуванням ялицевої олії і скипидару. Перед застосуванням таких мазей необхідно розігріти місце їх нанесення. Тому мазі майже завжди використовують в комплексному лікуванні – спочатку сеанс масажу, потім нанесення мазі.

Лікування медом

Одним з кращих засобів, що застосовуються для лікування остеохондрозу, є мед. Компреси на його основі не володіють агресивним дією, що дозволяє застосовувати їх навіть при болючою і чутливій шкірі.

В якості додаткових компонентів підходять сік редьки, терту сиру картоплю і листя берези, подрібнені в кашку. Компреси найкраще докласти на ніч, прикриваючи целофаном і укутуючи пуховою хусткою для зігрівання.

Лікарські ванни із застосуванням екстрактів і відварів трав

Діють оздоровлюючі не тільки на хребет і поперек, а й на організм в цілому. Крім того такі процедури сприяють розслабленню м'язів і заспокоєння нервової системи. Після ароматичних трав'яних ванн відновлюється рухливість кінцівок і йде гостра біль у хребті. Людина відчуває себе відпочилим, спокійним і бадьорим.

Важливо! При використанні мазей з яскравим дратівливим впливом, необхідно дотримуватися запобіжних заходів, щоб не обпекти шкіру.

Масаж і лікувальна фізкультура

Максимальна ефективність масажу досягається тільки в комплексному лікуванні із застосуванням мазей, розтирань і зігріваючих кремів. Виконання самомасажу не приносить такого позитивного дії, як масаж, зроблений іншою людиною. При цьому масажист повинен бути як мінімум дипломованим і професійним.

Увага! Про те, як лікувати остеохондроз грудного відділу хребта ви можете прочитати тут.

Певні фізичні вправи допоможуть досягти не тільки швидкого поліпшення самопочуття, а й подолати прояви і симптоми хвороби. Виконання вправ лікувальної фізкультури просто необхідні, як один з елементів, що сприяють одужанню.

Ефективним для хребта і поперекового відділу є вправа «кішечка». Спираючись на коліна і кисті рук потрібно по черзі виконувати округлення і прогинання спини. Щоб швидко звільнити затиснений нерв можна повисіти на турніку. При цьому хребці розпрямляються і витягуються, що дозволяє нерву вийти із зони обмеження.

Важливо! При виконанні вправ і масажі головне не перестаратися і не отримати на додаток м'язовий біль від спортивних навантажень. Такі процедури повинні приносити радість і легкий тонізуючий ефект.

Методик і видів лікування остеохондрозу в домашніх умовах дуже багато і їх вибір людина робить самостійно, але при цьому потрібно обов'язково отримати консультацію лікаря – фахівця. Будьте здорові!

Источник: https://healthday.in.ua/zakhvoryuvannya/osteokhondroz-poperekovoho-viddilu-khrebta

Остеохондроз поперекового відділу хребта: симптоми і лікування

Остеохондроз поперекового відділу хребта: симптоми і лікування

Симптоми і лікування остеохондрозу поперекового відділу

Що таке остеохондроз поперекового відділу хребта? Як лікувати поперековий остеохондроз? І чи правда, що остеохондроз не лікується взагалі?Розглядаючи статистику захворюваності, з кожним роком кількість хворих не зменшується.

Міжхребцевий остеохондроз, вражає, як молодий організм, так і людей старшого віку. Як лікувати остеохондроз поперекового відділу хребта, та основні симптоми поперекового остеохондрозу, докладно розповість невропатолог або остеопат.

Остеохондроз досить поширений недуга. Під нездужанням мається на увазі зміна форми хребців і зменшення еластичності міжхребцевих дисків, внаслідок порушення живлення кліток. Поперековий відділ хребта страждає неспроста.

Перебуваючи в нижньому відділі хребетного стовпа, хребці беруть на себе максимальне навантаження. При піднятті тягарів, вся сила, діюча на тіло, загрожує виснаженням міжхребцевого простору і це веде до здавлення корінців нервів.

Звідси і починають проявлятися ознаки поперекового остеохондрозу.

Причини

У кожного захворювання, є сприятливі фактори, діючі на організм негативно. Остеохондроз поперекового відділу теж має свої причини виникнення. Лікарі не виключають причину, передачі захворювання на генетичному рівні.

Вважається, що, якщо у батьків є проблеми з порушенням харчування міжхребцевих дисків, то велика ймовірність що і дітей ця проблема не обійде. Одна з найбільш популярних причин, це важка фізична праця.

Піднімаючи тяжкості, велика частина навантаження йде на попереково-крижовий відділ хребта.

Не менш розповсюджена причина хвороби, ожиріння. Зайва вага, який накопичується в організмі, тисне на хребетний стовп, і викликає больові відчуття.

Здається, ні до чого серйозного не призведе порушення постави, але це теж одна з причин зношування міжхребцевих дисків, яка переходить у остеохондроз. Важливе місце займають травми спини.

Несприятливо ще даються взнаки удари, або підняття важких предметів у погано підготовленого спортсмена, або не точно підібрана навантаження.

Найпоширеніша причина, погіршує живлення клітин дисків – малорухливий спосіб життя.

Щоб підтримувати організм у нормі, людині потрібна помірна навантаження. Обмежена або зовсім відсутня рухова активність призводить до зниження швидкості кровообігу.

Як наслідок, м’язи спини, не отримуючи потрібних поживних речовин, слабшають, і підвищується навантаження на поперековий відділ хребта.

Так само з роками хребет стає не таким рухливим, як у молодості, еластичність міжхребцевих дисків знижується, що і призводить до захворювання.

Інфекційні хвороби, або запальний процес вражаючі кістки або суглоби, призводять до зміни структури хребців. Вроджені аномалії розвитку скелета, або ж відхилення у розвитку кістково-м’язової системи. Плоскостопість, веде до руйнування сегментів хребта, з-за відсутності амортизації в кінцівках.

Велика частина навантаження доводиться не на ноги, а на поперек, що і веде до деформації сегментів. Частою причиною різних захворювань, є стресові ситуації. Тому поперековий остеохондроз та його симптоми, не є винятком. Сильне нервове потрясіння, може послужити поштовхом до затискання нервових закінчень, і викликати напад болю.

Частіше стрес є причиною остеохондрозу у жінок, вони більш схильні до емоцій, чим чоловіки.

За темою:  Біль у спині вище попереку праворуч і ліворуч, причини, лікування

Симптоми

Початкову стадію захворювання, лікарі діагностують рідко. Тому виявити первинні симптоми остеохондрозу поперекового відділу, важко. Прояв недуги, відбувається поступово. Так як головний прояв це біль у попереку, існує поділ больових відчуттів на 3 групи, які в свою чергу, характеризують симптоми і ознаки остеохондрозу поперекового відділу.

 • Люмбаго – нападоподібний біль, що виникає у відповідь на різке рух, або підняття тяжкості. При спробах, прийняти інше положення, больові відчуття стають ще сильнішими, аж до прострілів.
 • Люмбалгія – біль наростає, і стає регулярною. Уражаються м’язові волокна і міжхребетні хрящі. Люмбалгія буває наслідком люмбаго.
 • Люмбоишалгия – хворобливі відчуття жару або холоду в поперековій ділянці та нижніх кінцівках. Виникають вони, у відповідь на защемлення корінців спинного мозку.

Другим за важливістю, при діагностиці захворювання симптомом є обмеження рухової активності, зважаючи хворобливих відчуттів. Намагаючись виконати звичну для себе роботу, або вправа, людина відчуває посилену біль, яка може уражати всю ногу. Навіть перебуваючи в сидячому положенні, хворий відчуває відчуття поколювання від попереку до стопи.

Не менш важливе значення має місцеве зниження температури і зміна кольору шкіри, вона стає сухою і блідою. Оніміння, слабкість в м’язах нижніх кінцівок свідчить про прогресування захворювання.

Самим важким явищем, що виявляється на останньому ступені остеохондрозу поперекового відділу, є порушення функцій органів таза.

До постійним виснажливим болів, приєднуються нетримання калу і сечі, або, навпаки, затримка виведення.

 • Радимо прочитати: чим небезпечний остеохондроз і чи можна його вилікувати?

Діагностуючи захворювання, виділяють чотири стадії остеохондрозу попереково крижового відділу хребта. Для кожної стадії, характерні симптоми остеохондрозу поперекового відділу хребта, до яких приєднуються болі в області крижів.

У процесі прогресування захворювання, остеохондроз може спускатися на заключний відділ хребта, — куприк. Захворювання називається остеохондроз крижового відділу хребта.

З’являються гострі, приступоподібні болі в області куприка. Найбільше в цьому випадку страждають жінки. Їх анатомічну будову організму, і вікові зміни в ньому, сприяють розвитку міжхребцевого остеохондрозу.

Остеохондроз у жінок часто ускладнюється іншими внутрішніми захворюваннями.

Симптоми попереково крижового остеохондрозу, мають деяку відмінність, від остеохондрозу попереку. Симптоми проявляються в порушеннях функціонування органів тазу, чим ускладнюють підбір правильного лікування і діагностику причини захворювання. З’являються такі ознаки, як прискорене сечовипускання, нетримання сечі і калу. При не правильній діагностиці, виникають ускладнення.

Стадії хвороби

Лікування поперекового остеохондрозу, також відрізняється від стадії захворювання.

 1. Перша, і вона ж початкова стадія хвороби характеризується проявом болю в попереку — люмбаго, спазмом м’язів, місцевої набряком шкіри.
 2. Друга стадія починається з люмбалгії. Болі стають регулярними і інтенсивніше, чим в початковій стадії. У суглобах хребта, може з’явитися не характерна рухливість, яка посилює больові відчуття. Біль відчувається по ходу сідничного нерва. Рідше, можуть порушуватися функції внутрішніх органів.
 3. Третя стадія характеризується появою міжхребцевих гриж. Хребет деформується, Викривлення можуть бути вліво або вправо, це сколіоз, вперед – лордоз, назад – кіфоз. За рахунок цього, людину мучать постійні гострі болі.
 4. Четверта стадія, найважча. З-за постійних сильних болів, рух хворого утруднене. Не почавши лікування вчасно, людина може назавжди залишитися інвалідом.

За темою:  Як лікувати хондроз шиї в домашніх умовах народними засобами

Радимо прочитати: види остеохондрозу, ступені та симптоми.

Ускладнення

Найпоширеніше ускладнення-це порушення функцій органів сечостатевої системи. Разом з нетриманням, сечі і калу, виникає запалення у сечо-статевих органах, і в прямій кишці.

При більш вираженому ураженні хребців, виникає роздратування за напрямом сідничного нерва, і його запалення. Протрузія міжхребцевого диска, дуже небезпечне ускладнення.

Протрузія – це прикордонний стан міжхребцевого диска, яке може призвести до такого ускладнення, якщо не почати вчасно лікування. Вона виникає внаслідок проходить дегенеративного зміни в хребті.

Наслідком протрузії є грижа диска. Яка проявляється зміною його форми, і розривом оболонки міжхребцевого диска.

Постійне здавлювання корінців нервів спинного мозку і запалення призводить до такого ускладнення, як радикуліт.

Може виникнути повна непрохідність спинномозкового каналу. За рахунок нестабільності в попереково крижовому відділі, у чоловіків виникають застійні явища в малому тазу, що призводять до імпотенції. У жінок це призводить до запальних захворювань матки, яєчників і придатків.

З боку нирок, це ниркова коліка, яку не можуть вирішити, поки не почнуть лікувати остеохондроз попереку. Параліч нижніх кінцівок, який може прикувати людини до інвалідного крісла.

Своєчасно проведене діагностування і вчасно розпочате лікування, остеохондрозу поперекового відділу хребта, сприяє не допустити ці ускладнень та уникнути інвалідизації.

 • Читайте також: Гіперлордоз поперекового відділу хребта

Лікування

Розберемо поперековий остеохондроз симптоми і лікування. В сучасний час, медицина здатна добитися одужання людини, що страждає остеохондрозом.

Лікування остеохондрозу попереково крижового відділу хребта, триває довгий час.

Хвора людина, у якого міжхребцевий остеохондроз, з’явився вперше, все одно буде задаватися питанням, чи можна вилікувати остеохондроз, і як позбутися від нього назавжди?

 • Радимо прочитати: як лікувати поперековий остеохондроз в домашніх умовах?

Що робити? Лікується чи остеохондроз нижнього відділу хребта? Для початку треба повністю переглянути свій спосіб життя. Зробити певні висновки. Рухатися до заповітної мети лікування, потрібно кожен день без перерв. При остеохондрозі поперекового відділу хребта, величезне значення має комплексне лікування захворювання. Лікування попереково крижового остеохондрозу включає кілька методик.

Консервативне

Консервативне лікування, засноване на прийомах масажу, які при грамотному проведенні, здатні зняти м’язовий спазм, і поліпшити харчування м’язових волокон. За рахунок поліпшення трофіки, корсет м’язів спини, зміцнюється.

Постава приймає правильне розташування, від якого залежить поява різних проблем з хребтом. Заняття лікувальною фізкультурою для поперекового остеохондрозу, дуже корисні, але потрібно вправлятися в період ремісії, між загостреннями.

Займаючись в гострий період хвороби, можна тільки погіршити ситуацію, і нашкодити своєму здоров’ю.

Також буде цікаво: нікотинова кислота при остеохондрозі.

За темою:  Анокопчиковий больовий синдром, кокцигодиния, симптоми, лікування

Мануальна терапія так само ставитися до консервативного лікування. Виконувати її повинен професіонал, спеціально навчений цій техніці. Завдяки цій терапії, хребет можна повернути в потрібне положення. Іноді цей спосіб є найбільш ефективним. Проводити таку процедуру, потрібно в підгострий період.

Дотримання дієт, людям страждаючим ожирінням, ведення здорового способу життя і дотримуватися здорового харчування, не завадить нікому. А людям з такою недугою, піде тільки на користь. Так як зайва вага, це одна з причин появи остеохондрозу.

Не менш ефективним способом лікування є фізіотерапія. Магнітотерапія, УВЧ здатні при тривалому лікуванні, покращувати кровообіг ураженої ділянки при поперековому остеохондрозі. Так само вони мають судинорозширювальний і знеболюючий ефект.

Медикаментозний тип лікування. Як вилікувати остеохондроз поперекового відділу хребта медикаментозно? Яке повинно бути лікування, всі ці питання дуже цікавлять захворілої людини. Лікування ділиться на два види. У першому випадку під час гострого періоду міжхребцевого остеохондрозу, препарати спрямовані на усунення болю і запального процесу.

Застосовуються засоби, які звільняють затиснуті корінці спинних нервів. До них відносяться міорелаксанти, глюкокортикостероїди, блокади, НПЗЗ. Для другого періоду між загостреннями, застосовуються засоби, що сприяють поліпшенню кровообігу, відновлення м’язових і нервових волокон, пошкоджених тканин організму.

З цією метою використовуються вітаміни і препарати рослинного і тваринного походження.

Для поліпшення кровообігу, використовують судинні препарати, а також зігрівальні і знеболюючі мазі.

Оперативне

Нейрохірургами проводяться мікрохірургічні і ендоскопічні операції на хребетному стовпі. Ці способи більш поширені, і до видалення вдаються у випадку неефективності інших методів лікування. Коли не досягли ефекту від медикаментозної терапії, і з’являються такі ускладнення як грижа, показана операція з видалення ураженого диска.

Профілактика захворювання

Профілактика остеохондрозу поперекового відділу, полягає, виключення факторів ризику, що призводять до даного захворювання. Щоб не думати про те, як вилікувати поперековий остеохондроз, потрібно запобігти його появі. Усунення причин, є головним профілактичним заходом.

 • Читайте також: профілактика остеохондрозу.

Нормована фізична активність, зміцнення м’язів спини, попередження максимального навантаження на поперековий відділ, запобігання розвитку захворювань, що призводять до остеохондрозу, все це і є заходи профілактики, що дозволяють не допустити симптоми попереково крижового остеохондрозу. Дотримуючись цих простих принципів, ви зберігаєте своє здоров’я і продовжуєте життя. Адже не дотримуючись лікування та профілактику, ви можете не повернутися до повноцінного життя ніколи

ActionTeaser.ru – тизерная реклама

Источник: http://diagnoz03.in.ua/travmatologiya/spina/osteohondroz-poperekovogo-viddily-hrebta-simptomi-i-likyvannia.html

Остеохондроз поясничного отдела позвоночника – симптомы и лечение при обострении

Остеохондроз поясничного отдела позвоночника - симптомы и лечение при обострении

Пожилые люди, спортсмены и те, кто ежедневно подолгу находится в сидячем положении, подвержены различным заболеваниям позвоночника. Неправильное питание и гиподинамия приводят к репарации костной, хрящевой тканей, как итог – появление остеохондроза разных типов.

Внутри каждого позвонка находится фиброзное кольцо, которое помогает выдержать весовую нагрузку.

Нарушение в хрящевой ткани внутри межпозвоночных дисков приводит к ситуации, когда фиброзное кольцо подвергается усиленному давление, выпячивается, травмируются нервные корешки и отсюда – сильная боль.

Такие признаки указывают на дегенеративно-дистрофическое заболевание – остеохондроз поясничного отдела позвоночника. Перед походом к врачу вы сами сможете заметить симптомы поясничного остеохондроза, если такое заболевание у вас присутствует:

 • наличие боли – главный симптом, у здорового человека не будет никакого ощущения в спине;
 • боль может становиться сильнее, когда человек меняет положение после долгого нахождения в определенной позе;
 • ощущения «прострела» поясницы;
 • ощущение покалывания, мурашек в ногах.

Усиленное давление в пояснице влияет на кровообращение, поэтому могут страдать органы, которые находятся рядом.

Признаки поясничного остеохондроза у женщин диагностируются не только как спинные боли, но и проявляются как нарушения мочеполовой системы: могут появиться проблемы с яичниками, маткой, а запущенная болезнь в репродуктивном возрасте может и вовсе привести к бесплодию. Поэтому любые ощущения в спине должны быть вовремя диагностированы.

Обострение­

Недуги, связанные с позвоночником, нужно лечить вовремя, не допуская обострений и осложнений. Следствием дегенеративных нарушений крестцового отдела позвоночника могут стать:

 • сколиоз (его легко распознать по асимметрии ягодиц);
 • ишиас;
 • лордоз;
 • межпозвоночная грыжа;
 • защемление и боль корешковых нервных окончаний.

Обострение поясничного остеохондроза может возникнуть от физических нагрузок, ощущается большое давление на ноги и поясницу – так организм пытается снять нагрузку с позвонков. Обостренный остеохондроз нижнего отдела позвоночника имеет следующие признаки:

 • люмбаго – синдром «прострела» в районе поясницы;
 • люмбагия – длительный болевой синдром поясницы;
 • люмбоишиалгия – передающаяся в ногу боль, которая берет свое начало в пояснице, сопровождается периодическим ощущением жара или ощущением холода;
 • каудальный синдром – сильный болевой синдром, иррадиирущий в ноги;
 • болевой корешковый синдром – боль, иррадиирущая в ногу по одной, пораженной стороне;
 • отсутствие чувствительности кожи в районе боли.

Признаки

Дистрофия хрящевой ткани суставов спины в районе поясницы может вызвать заболевание параллельно и в крестцовом отделе. Чаще на такой недуг жалуются женщины, что связано с особенностями женской физиологии.

Если появляется подозрение на остеохондроз поясничного отдела позвоночника – симптомы и лечение должен наблюдать профильный врач, хотя признаки остеохондроза пояснично-крестцового отдела позвоночника спутать с чем-либо сложно.

Болезнь сопровождается симптомами:

 • запорами;
 • жгучими болями в районе копчика;
 • задержкой мочи или недержанием мочи;
 • нарушением менструальной функции;
 • возможны воспалительные заболевания мочеполовой системы, снижение либидо и потеря чувствительности.

После обнаружения симптомов, связанных с проблемами позвоночника, нужно обратиться к врачу. До посещения больницы каждый способен обеспечить первую помощь при остеохондрозе поясничного отдела.

Самое простое, что нужно сделать при выявлении боле в спине – максимально обезопасить себя от резких движений, переохлаждения. Не запрещается принимать обезболивающий препарат для купирования возникшей боли.

Врач во время диагностики определит заболевание, выявит стадию с помощью пальпации, анализа симптомов и оценки степени болезненности, искривления ромба Михаэлиса.

Как лечить­

Дистрофия межпозвоночных дисков, обнаруженная на начальных стадиях, поддается лечению обычными лекарствами. Консервативное лечение поясничного остеохондроза сопровождается курсами лечебной физкультуры, иглоукалывания, магнитной и мануальной терапии.

Популярное вспомогательное средство в общей практике, народное средство лечения – гирудотерапия, которая помогает ускорить процесс выздоровления, облегчить симптомы. На тяжелых стадиях применяется хирургическое вмешательство по удалению позвонков или грыжи.

Упражнения

Течение болезни значительно облегчит лечебная физкультура, но упражнения при обострении поясничного остеохондроза с нагрузкой противопоказаны.

Немногое, что можно делать при внезапных симптомах – выбрать максимально удобное положение, принимая которое, вы меньше всего ощущается болевой синдром.

Если тело разместится ровно, сохраняя свои естественные изгибы, ведь в таком положении снимается провоцирующая нагрузка с позвоночника. Делайте так:

 • примите горизонтальное положение – лягте в постель, лучше на твердый матрас;
 • согните ноги и подложите подушку под поясницу – так вы снизите натяжение нервных корешков.

При приступообразных болях лучше вызывать врача. Помогать себе самостоятельно можно только если вы точно знаете диагноз и заранее получили рекомендации доктора.

Вытяжение позвоночника (его растяжка), ЛФК, гирудотерапия и другие методы восстановления должны проводиться под присмотром врача, а лучше – в стационарных условиях.

Любая нагрузка, даже в лечебных целях, проводится только в перерывах между болевыми приступами.

Лечение при обострении

Если недуг беспокоит вас не очень долго, то лечение обострения остеохондроза поясничного отдела позвоночника может быть эффективным с помощью медикаментов.

Тяжелые формы болезни сопровождают лечением с помощью магнитотерапии, амплипульс терапии, УВЧ, массажа, акупунктуры, миостимуляции.

Если медикаментозное лечение не помогает, применяют внутрисуставные инъекции, особенно при более запущенной стадии заболевания.

Межпозвонковый остеохондроз

Перечисленные методы эффективны до того момента, пока не появилась грыжа межпозвоночная или протрузия межпозвоночного диска – для решения этих проблем применяется хирургическое вмешательство.

Если в условиях стационара в течение четырех месяцев и более лечение не дает должного результата, то межпозвонковый остеохондроз поясничного отдела позвоночника может быть подвергнут оперативному лечению.

Проводится удаление поврежденного диска – дискэктомия, секвестрация грыжи.

Медикаментозное лечение

Традиционно лечение поясничного остеохондроза медикаментозно назначают врачи по аналогичной схеме: прием хондропротекторов, нестероидных противовоспалительных препаратов, витаминов.

Медикаментозное лечение остеохондроза поясничного отдела позвоночника эффективно на начальных стадиях, наблюдением врача. Параллельно может применяться блокада позвоночника (снятие острой боли с помощью введения препарата непосредственно к месту ее проявления).

Лекарственная терапия должна сопровождаться лечебной физкультурой, диетой, которую прописывают индивидуально.

Препараты­

Необходимые препараты для лечения остеохондроза поясничного отдела позвоночника делятся на следующие основные группы:

 • Мази – местным действием снимают болевой синдром (Диклофенак, Вольтарен Эмульгель, Диклак);
 • Нестероидные противовоспалительные – обезболивают, снимают воспаление (Нурофен, Целебрекс, Рофика, Индометацин Мовалис);
 • Миорелаксанты – для снижения тонуса мускулатуры, обездвиживания участка боли (Сирдалуд, Мидокалм свечи);
 • Хондропротекторы – Структум, Терафлекс, Мукосат, Дона – питают хрящевую ткань;
 • Витамины группы B – для регуляции мышечного тонуса (Мильгамма).

Дегенеративная болезнь позвоночника мешает обычной повседневной жизни: боли мешают выполнять даже самые простые действия в быту, уменьшают работоспособность. Если такое заболевание не лечится вовремя – последствия могут быть необратимыми. Поэтому нужно помнить, что профилактика остеохондроза поясничного отдела необходима даже в юном возрасте. Рекомендуют следующее:

 • для сидячей работы выбирайте правильный стул, который будет снимать нагрузку со спины, держать ее в анатомическом положении;
 • избегайте сквозняков, переохлаждений;
 • при подъеме тяжестей распределяйте груз на обе руки, а подъем начинайте с положения сидя;
 • добавьте в свою жизнь легкую физическую нагрузку – бег, йога, плавание;
 • отдавайте предпочтение ортопедическим матрасам.

Источник: https://sovets.net/9007-osteohondroz-poyasnichnogo-otdela-pozvonochnika-simptomy-i-lechenie.html

kosti.info
Добавить комментарий