Дисплазія шийки матки лікування народними методами

Содержание
 1. Лікування дисплазії шийки матки народними засобами
 2. Причини виникнення дисплазії шийки.
 3. Симптоми захворювання.
 4. Лікування засобами неофіційною медицини.
 5. використання спеціального збору
 6. застосування квітів і трави комірника вязолістного
 7. Вітекс
 8. вітаміни
 9. Симптоми і лікування дисплазії шийки матки
 10. Причини прояву дисплазії шийки матки
 11. Види дисплазії шийки матки
 12. Симптоми дисплазії шийки матки
 13. Діагностика дисплазії шийки матки
 14. Лікування дисплазії шийки матки
 15. Профілактика дисплазії шийки матки
 16. Дисплазия шейки матки – лечение
 17. Как лечить дисплазию шейки матки?
 18. Консервативное лечение дисплазии шейки матки
 19. Дисплазия шейки матки – народные средства лечения
 20. Дисплазія шийки матки: ступеня і лікування
 21. Причини
 22. ЦІН I – легка стадія
 23. На ЦІН ІІ – помірна стадія
 24. Цин iii – тяжка дисплазія шийки матки
 25. Домашні засоби лікування дисплазії
 26. Який метод лікування вибрати
 27. Профілактика
 28. Як лікувати дисплазію шийки матки?
 29. Причини, що призводять до розвитку захворювання
 30. Симптоми дисплазії шийки матки
 31. Діагностика
 32. Лікування дисплазії шийки матки
 33. Перспективи
 34. Дисплазія і вагітність

Лікування дисплазії шийки матки народними засобами

Дисплазія шийки матки лікування народними методами

Дисплазія шийки матки – захворювання, що характеризується зміною будови клітин епітелію. Ці зміни зачіпають, насамперед, вагінальну частину шийки – її слизову.

Найчастіше дисплазію порівнюють з ерозією, але при дисплазії порушується клітинна структура тканин, на відміну від ерозії, що виникає при механічному травмуванні тканин.

Після виявлення дисплазії необхідно правильно вибрати методи лікування, виходячи з ряду параметрів: ступеня дисплазії, зони ураження і розмірів, віку хворої, наявності супутніх захворювань і наміри надалі мати можливість народити дітей. Принципи лікування цього захворювання – иммуностимуляция і хірургічне втручання.

Але, не дивлячись на те, що лікарі часто недоверітельно відносяться до народних методів лікування, стверджуючи, що лікування має бути практикуючим в медицині, існує багато підтверджень, що саме трави і настої допомогли справитися із захворюванням. У цій статті розглянемо лікування дисплазії шийки матки народними засобами.

{AndRead}

Причини виникнення дисплазії шийки.

Цьому захворюванню сприяє чимало факторів. Найчастіше, в так звану «групу ризику» жінки потрапляють з наступних причин:

 • якщо довго, більше 5 років, триває прийом протизаплідних препаратів, це може викликати порушення гормонального фону і спровокувати гормональний дисбаланс;
 • розвиток дисплазії можливо, якщо у статевого партнера є рак головки пеніса;
 • травматичні ураження шийки в процесі пологів – якщо пологи були багаторазовими, може призвести до розвитку хвороби;
 • зловживання нікотином, і навіть пасивне куріння збільшує ризик розвитку захворювання;
 • ранній початок статевого життя (раніше 16 років) також може послужити причиною виникнення дисплазії;
 • часта зміна статевих партнерів теж підвищує ризик розвитку цього захворювання;
 • якщо ваші кровні родичі страждали онкологічними захворюваннями, то це збільшує ваші шанси потрапляння до «групи ризику»;
 • нехтування елементарними нормами гігієни збільшує ризик розвитку хвороби.

Симптоми захворювання.

Ніяких явних ознак, що пора лікувати дисплазію шийки, захворювання не дає. Також воно не формує самостійної клінічної картини.

Приблизно у 10% жінок дисплазія протікає непомітно і не викликає ніяких неприємних відчуттів. Але частіше дисплазія супроводжується додатковими мікробними захворюваннями – клопотів (запалення піхви) або цервицитом (запалення каналу шийки), при яких з'являються болі внизу живота, свербіж, печіння, виділення з кольором і запахом.

Часто дисплазія розвивається на тлі таких захворювань, як кондилома піхви, хламідіоз, гонорея.

Лікування засобами неофіційною медицини.

Основний метод лікування дисплазії за допомогою народних засобів –

використання спеціального збору

.

4 частини квіток таволги, 6 частин плодів шипшини, 8 частин квіток календули, 2 частини трави буркуну, 4 частини кореня солодки, 4 частини трави деревію і 6 частин листя кропиви змішати, взяти 1 ч.

ложку отриманої суміші, залити 200 мл гарячої води. Настоювати 30 хв. Отриманий настій застосовувати для спринцювання піхви кілька разів на день. Також можна вводити ватні тампони, змочені в настої, на 30-60 хв.

Ще один метод, який використовується при лікуванні травами дисплазії,

застосування квітів і трави комірника вязолістного

.

Для цього траву і квіти комірника заливають нерафінованою соняшниковою олією і нагрівають на водяній бані протягом 2-х годин. Отриманий масляний настій охолоджують, просочують їм ватні тампони і застосовують вагінально двічі на добу (вранці та ввечері). Курс такого лікування повинен проводитися до повного зникнення симптомів захворювання.

Вітекс

– Ще одна рослина, що використовується як народного засоби лікування дисплазії. 1 ложку трави Вітекс заливають окропом і настоюють, приймається цей настій протягом дня замість чаю.

Це рослина здатна усунути гормональний дисбаланс в організмі жінки, викликаний тривалим прийомом протизаплідних гормональних препаратів.

Але не тільки трави здатні допомогти в лікуванні захворювання.

Визнаними народними засобами є також

вітаміни

.

Для того, щоб не потрапити до «групи ризику», рекомендується в щоденний раціон жінки включати наступні складові:

 • зелені овочі і червоний перець – містять бета-каротин і вітамін А (при цьому важливо уникати зловживання цим вітаміном, так як воно загрожує неприємними наслідками);
 • помідори, томатний сік – містять лікопен;
 • цільні крупи – багаті вітаміном Е;
 • свіжі фрукти, особливо цитрусові – джерела вітаміну С;
 • соя і соєві продукти – містять фолієву кислоту.

На закінчення потрібно сказати, що дисплазія діагностується за допомогою спеціальних аналізів навіть на зовсім ранніх стадіях. Чим раніше проведена її діагностика, тим більш успішно і швидко пройде лікування дисплазії. Саме тому, в якості профілактики, кожні півроку жінка повинна проходити обстеження і здавати необхідні аналізи. Увага кожної жінки до себе – успіх на шляху до здоров'я!

{/AndRead}

Источник: http://mednews.in.ua/home/netradicijni-metodi-likuvannja/22887-likuvannja-displazii-shijki-matki-narodnimi

Симптоми і лікування дисплазії шийки матки

Дисплазія шийки матки – Це форма передраку матки, яка зустрічається в даний час особливо часто. Під дисплазією мається на увазі наявність змін слизової оболонки шийки матки, а також піхви, які мають найрізноманітніше походження.

При розвитку дисплазії виявляються порушення в будові клітин поверхневого шару шийки матки. В залежності від стадії дисплазії відбуваються зміни не тільки в поверхневих шарах, але і в більш глибоких.

Іноді дисплазію позначають як ерозію шийки матки, однак більшість фахівців схиляються до думки, що цей термін не може повністю розкривати суть процесу, що відбувається. Адже при ерозії відбувається пошкодження тканин, яке носить механічний характер, а дисплазія шийки матки увазі наявність пошкоджень будови клітин тканин.

Тобто при дисплазії не тільки розвиваються клітини, що мають ознаки атипії, але і відбувається патологічне зміна тканинного комплексу в цілому.

Причини прояву дисплазії шийки матки

Приблизно в 95% випадків дисплазія розвивається в місці трансформації шийки матки. Саме в цій зоні відзначається перехід циліндричного епітелію в плоский. Під впливом механічного або фізичного характеру в цьому місці розвивається дисплазія.

Існує кілька факторів, які визначають розвиток цього захворювання у жінки. Зокрема, дисплазія шийки матки розвивається на тлі вагініту, вагінозу, кольпіту.

Крім того, причиною розвитку дисплазії часто стає ектопія і ерозія шийки матки, лейкоплакія вульви.

Хвороба також часто діагностується як наслідок імунодефіциту у хворих СНІДом, захворюваннями, що передаються статевим шляхом.

Дуже часто дисплазія епітелію виникає на фоні ураження епітелію слизової вірусом папіломи людини. Під впливом вірусу відбувається проліферація клітин базального і парабазального шару. Уражені вірусом клітини поступово зростають і переміщаються у верхні шари епітелію, в яких розмножується вірус. У підсумку вірусна атака провокує виникнення дисплазії.

Фахівці виділяють також інші фактори, що впливають на розвиток дисплазії: ранній початок сексуального життя, а також ранні пологи (У віці до 16 років); часті статеві контакти з непостійними партнерами; зневага методами контрацепції, зокрема, використанням презерватива; численні аборти або пологи.

Більш високий ризик захворіти дисплазією існує у жінок, які палять, так як під впливом тютюнового диму проявляється гіпоксія. Як наслідок, місцевий імунітет значно погіршується, і ризик виникнення мікротравм епітелію значно зростає.

Тривалий період застосування комбінованих оральних контрацептивів також може спровокувати дисплазію шийки матки.

Також в якості факторів, що впливають на виникнення і розвиток захворювання, слід зазначити дефіцит деяких вітамінів (А, С,?-Каротину), низька якість життя, наявність певної генетичної схильності до захворювання.

Прояв гормональних дисфункцій будь-якої етіології може стати ще однією причиною розвитку цієї недуги.

Види дисплазії шийки матки

Встановлюючи діагноз, фахівці використовують класифікацію дисплазії, яка визначає ступінь ураження багатошарового плоского епітелію шийки матки.

Якщо у хворого визначається дисплазія шийки матки 1 ступеня, то в даному випадку вражена третину товщі епітелію. Отже, ця ступінь вважається легкою. Ця стадія дисплазії іноді поєднується з набряком і вакуолізацією клітин проміжного шару.

Якщо у хворої уражено від 1/3 до 2/3 товщі епітелію, то в даному випадку діагностується дисплазія шийки матки 2 ступеня. Мова йде про середній ступінь ураження. При цьому порушується полярність розташування епітелію.

Якщо у пацієнтки виявлено ураження всієї товщі епітелію, то визначається дисплазія шийки матки 3 ступеня, яка є важким ступенем захворювання. При цьому відсутній розподіл плоского багатошарового епітелію на шари, має місце виражений клітинний і ядерний атипізм.

Симптоми дисплазії шийки матки

Як правило, виражених клінічних ознак при розвитку дисплазії шийки матки не проявляється. Однак при тяжкій, запущеної ступеня дисплазії жінка може відчувати періодичну біль внизу живота. Крім того, іноді можуть з'являтися виділення кров'янистого характеру в невеликих кількостях.

Приблизно у 10% жінок відзначається прихований перебіг хвороби. Але найчастіше до дисплазії приєднуються мікробні інфекції. У такому випадку пацієнтка вже відзначає ознаки, характерні для інших хвороб: помітні зміни в консистенції і характері виділень, больові відчуття, печіння, свербіж.

Діагностика дисплазії шийки матки

Зважаючи на відсутність вираженої симптоматики в процесі діагностики дисплазії шийки матки особливе значення набуває застосування клінічних, інструментальних і лабораторних методів дослідження, що дозволяють оцінити клітинну структуру епітелію шийки матки. Доцільність використання конкретного методу в кожному індивідуальному випадку визначається лікуючим лікарем.

У процесі обстеження застосовуються такі методи: біопсія шийки матки, проста і розширена кольпоскопія, ендоцервікальна кюретаж (процедура полягає в проведенні вискоблювання слизової каналу шийки матки).

До того ж застосовуються проби з оцтовою кислотою, дослідження на наявність статевих інфекцій, визначення імунного статусу.

Якщо в процесі кольпоскопії виявляються ділянки епітелію, на яких, імовірно, розвивається дисплазія, то проводиться біопсія і наступне гістологічне дослідження. Саме цей метод дозволяє точно визначити ступінь тяжкості захворювання.

Лікування дисплазії шийки матки

Іноді лікування дисплазії шийки матки взагалі не практикується. Необхідність застосування конкретних методів терапії визначає лікуючий фахівець, при цьому керуючись цілим рядом факторів. У родили жінок юного віку іноді хвороба проходить самостійно, за умови, що мова йде про дисплазії легкої або середньої форми тяжкості.

При цьому повинні дотримуватися такі умови: вік пацієнтки не перевищує 20 років, мають місце тільки точкові поразки, патологічний процес не торкнувся цервікальний канал, відсутні вірусні інфекції в організмі.

Але навіть при відсутності лікування в такому випадку показано постійне спостереження у лікаря та проведення досліджень кожні кілька місяців.

При призначенні лікування дисплазії обов'язково задіяти два напрямки: видалення ділянки, ураженого захворюванням, і подальше відновлювальне лікування. Важливо врахувати ступінь захворювання, вік жінки, наявність пологів в анамнезі, інших факторів ризику.

Щоб вибрати правильний метод видалення атипового ділянки, лікар повинен обов'язково врахувати всі індивідуальні особливості стану здоров'я пацієнтки.

Справа в тому, що певні види оперативного втручання можуть спровокувати розвиток серйозних ускладнень у майбутньому.

Це може бути поява рубців на шийці матки, безплідність, порушення місячного циклу, порушення перебігу вагітності.

Методику хімічної коагуляції найчастіше використовують, якщо у жінки діагностовано справжня ерозія, і при цьому ураження відносно неглибокі і необшірние. Також для процедури припікання застосовуються методи з використанням електрики. Така процедура проводиться швидко, проте після неї на матці можуть залишатися рубці.

Часто використовуються при лікуванні дисплазії також методи кріодеструкції і кріоконізаціі, що складаються в заморожуванні уражених ділянок шляхом застосування рідкого азоту.

Однак у випадку тяжкого ступеня дисплазії і прояви злоякісного процесу заморожування не застосовується.

Недоліками такої методики вважається неможливість точно регулювати глибину заморозки, а також занадто тривалий прояв виділень після проведення процедури.

Припікання тканин також проводиться з використанням лазера. Операції із застосуванням лазера дозволяють максимально точно впливати на ділянки, які піддалися поразці. Але при цьому таке втручання досить хворобливе, до того ж через кілька днів можливе виникнення кровотечі.

Висічення шляхом холодно-ножової конізації в даний час застосовується нечасто, так як цей метод чреватий появою ряду ускладнень: високої травматичності, сильної кровотечі. За умови діагностування першій стадії раку жінці призначається проведення ампутації шийки матки.

Важливо врахувати деякі особливості лікування дисплазії. Операцію бажано проводити на початку менструального циклу, так як саме в цей час відновлення тканин відбувається найбільш активно. В основному при проведенні операції використовується місцева анестезія. Загальний наркоз застосовується тільки в окремих випадках.

У післяопераційний період жінки відзначають появу виділень приблизно протягом місяця. У перші тижні виникає також біль внизу живота.

У період відновлення після хірургічної операції жінці забороняється піднімати важкі вантажі, використовувати тампони, проводити спринцювання, жити статевим життям.

Седативні медикаментозні препарати в цей час також можуть застосовуватися, але їх призначають в індивідуальному порядку.

Приблизно через три місяці після оперативного втручання важливо здати цитологічний мазок з метою перевірки результативності процедури. Як правило, відновлення епітелію відбувається через 6-10 тижнів. Протягом першого року після операції перевірку стану епітелію потрібно проводити не менше одного разу на три-чотири місяці.

Як відновного лікування важливо пройти курс прийому препаратів, що містять вітаміни А, E, C, В6, В12, біофлавоноїди, ?-каротин, фолієву кислоту і інші мікроелементи.

У процесі досліджень була відзначена пряма зв'язок між недоліком деяких вітамінів в організмі жінки і проявом дисплазії шийки матки. Комплексні полівітамінні засоби також застосовуються для профілактики прояви дисплазії. У відновний період харчування пацієнтки повинно також включати ті продукти, в яких міститься максимум зазначених вітамінів і елементів.

Рекомендується також щодня вживати зелений чай, який позитивно впливає на відновлення епітелію.

При призначенні методів лікування лікар обов'язково враховує характер хвороб, супутніх дисплазії. Перед лікуванням хірургічним шляхом відбувається обов'язкова санація з метою ліквідації запалення, якщо таке має місце.

Рекомендуються також деякі народні методи, які застосовуються для лікування дисплазії шийки матки. Ефективний курс лікування з використанням тампонів з прополісом і вершковим маслом. Для їх приготування слід розтопити 200 г вершкового масла і додати 10 г попередньо подрібненого прополісу.

Кип'ятити цю суміш потрібно на протяженіі15 хвилин на невеликому вогні. Після цього рідину проціджують через кілька шарів марлі. Тампон просочується цією сумішшю і вводиться в піхву приблизно на півгодини.

Мазь потрібно зберігати в холодному місці, а процедури з тампонами проводяться протягом місяця.

Також для лікування дисплазії можна приготувати тампони з алое і медом. Для цього змішуються рівні частини свіжого соку алое і меду, сумішшю просочується тампон, який на ніч вводиться в піхву. Курс лікування – два тижні.

Для щоденного спринцювання, яке повинно проводитися вранці і ввечері, використовують настій зеленого чаю і календули. Щоб його приготувати, потрібно взяти по одній столовій ложці квіток календули і сухого зеленого чаю, залити суміш окропом і настоювати кілька годин. Спринцювання проводиться протягом одного місяця.

Дуже важливо завжди пам'ятати про те, що хвороби шийки матки, лікування яких не проводиться вчасно, можуть з часом перейти в злоякісну форму. Тому слід вчасно проходити профілактичні огляди і вживати всі заходи для лікування недуги.

На сьогоднішній день застосування правильного підходу до лікування захворювання забезпечує лікування дисплазії і попередження її переродження в злоякісну форму.

Профілактика дисплазії шийки матки

Дисплазія шийки матки може проявитися не тільки у тих жінок, які відносяться до описаних вище груп ризику. Жінки, які вже розпочали статеве життя, повинні чітко дотримуватися термінів профілактичних оглядів у гінеколога.

Обов'язковою мірою профілактики для кожної жінки повинен стати правильний підхід до організації щоденного харчування: зокрема, потрібно постійно вживати страви, збагачені корисними мікроелементами.

Важливою мірою профілактики є і повна відмова від тютюнопаління, зв'язок якого з розвитком дисплазії чітко доведена вченими. Важливо дотримуватися правил статевої гігієни, використовувати бар'єрні конрацептіви, забезпечувати своєчасне лікування всіх захворювань сечостатевої системи.

Джерело: medside.ru

Источник: http://koleco.kiev.ua/simptomi-i-likuvannja-displazii-shijki-matki/

Дисплазия шейки матки – лечение

Дисплазия – это изменения в структуре клеток тканей оболочки шейки матки.

Они влияют на функционирование клеток и в конечном итоге могут привести к развитию рака, поэтому это состояние еще называют предраковым.

Однако, это не значит, что онкологический процесс уже начался или вот-вот начнется. Это говорит о том, что в течение нескольких лет дисплазия шейки матки без должного лечения может обернуться раковой опухолью.

Как лечить дисплазию шейки матки?

Выбор методов лечения дисплазии шейки матки связан со степенью тяжести заболевания. Выделяют три стадии развития дисплазии:

 1. Умеренная дисплазия шейки матки – в 70-90% случаев проходит без всякого лечения. В этом случае изменения затрагивают только треть толщины слизистой шейки матки. При постановке такого диагноза врачи, как правило, не спешат назначать лечение, рекомендуя пациентке показаться через несколько месяцев на повторный профилактический осмотр.
 2. Умеренная дисплазия II степени – когда изменениям подвержены две трети слизистой. Существует следующая статистика прогнозов относительно течения этой стадии: примерно в 50% случаев дисплазия проходит сама, в 20% – переходит в III степень и в 5% случаев – перерождается в рак шейки матки.
 3. Тяжелая дисплазия шейки матки, III степени, требует хирургического лечения, такие процедуры также называют прижиганием.
 4. Прижигание дисплазии шейки матки – это операция по уничтожению измененных участков тканей, которые со временем замещаются здоровыми клетками. Процедура практически безболезненна и проводится амбулаторно, в большинстве случаев нет необходимости ложиться в стационар.

На сегодняшний день существуют следующие виды прижигания:

 • криодеструкция – заморозка, прижигание жидким азотом;
 • коагуляция лазером – лечение лазером дисплазии шейки матки;
 • электрокоагуляция – прижигание электрическим импульсом. Оставляет рубцы и не рекомендуется для женщин, планирующих в будущем беременность;
 • радиоволновое лечение дисплазии шейки матки – щадящий метод, также как и коагуляция лазером, не оставляющий следов на шейке. Может применяться даже для нерожавших.

В тяжелых формах заболевания используют еще один хирургический метод – удаление шейки матки при дисплазии ножевым или волновым методом.

Прижигание и резекцию лучше всего проводить в первую фазу менструального цикла, когда гормональный фон способствует более быстрой регенерации удаленных участков ткани.

Консервативное лечение дисплазии шейки матки

В ряде стран популярен метод химической – медикаментозной коагуляции препаратами ваготид, солкогин и другими. Его эффективность высока только в случае лечения умеренной дисплазии шейки матки I степени.

То же самое можно сказать и о консервативном лечении, которое требует длительного курса и ряда препаратов – антисептиков, мазей из биологических тканей, фитопрепаратов, морской соли и так далее.

Дисплазия шейки матки – народные средства лечения

Если степень дисплазии некритична, можно попробовать лечение народными методами, при этом не следует забывать о необходимости регулярного посещения врача.

Предлагаем вашему вниманию несколько рецептов.

Спринцевание зеленым чаем

1 столовую ложку чая смешать с ложкой цветов календулы, залить литром кипятка, дать настояться 3 часа и процедить. Полученный отвар разделить на две части. Одной спринцеваться утром, другой – вечером. Длительность курса – один месяц.

Облепиховое масло

Хороший эффект при лечении дисплазии дает использование тампонов с облепиховым маслом.

Алоэ с медом

Следует в равных частях смешать сок алоэ и мед, сделать тампон из стерильного бинта и ваты, привязать к нему нитку, пропитать смесью и поместить как можно дальше во влагалище на ночь. Курс лечения 2 недели.

Микрофлора влагалища – очень чувствительна к негативным факторам, и в периоды ослабления иммунитета и попадания инфекций, болезнетворные бактерии увеличивают свое количество, вызывая дисбактериоз. Дисфункция яичников – симптомы Организм женщины подчиняется некоторым циклическим процессам, заложенным в него природой. однако из-за негативных факторов он может дать сбой. Касается это и функционирования яичников. О причинах и симптомах их дисфункции вы узнаете из нашей статьи.
Фолликулярная киста яичника Фолликулярная киста яичника – один из видов функциональных кист яичника, с которым сталкивается практически каждая женщина. Иногда ее диагностируют лишь на плановом осмотре, иногда женщина может почувствовать ее симптомы. О фолликулярной кисте и ее лечении мы поговорим в нашей статье.Одной из преград, стоящих на пути женщины к материнству, могут быть спайки, образуемые в яичниках, и препятствующие прохождению по ним яйцеклетки. О причинах их возникновения, симптомах и лечении мы расскажем в нашей статье.

Источник: https://womanadvice.ru/displaziya-sheyki-matki-lechenie

Дисплазія шийки матки: ступеня і лікування

Дисплазією шийки матки називають зміни слизової шийки матки. Її ще називають цервікальна інтраепітеліальна неоплазія (CIN або ЦИН). Цей стан вважається передраковим захворюванням. При відсутності лікування ЦІН може перейти в рак шийки матки.

Виділяють кілька стадій, кожна з яких залежить від глибини ураження тканин. CIN I (рання стадія захворювання) успішно лікується, головне вчасно почати лікування. Ця патологія досить поширена. У групу ризику захворювання потрапляють жінки у віці до тридцяти років.

Це захворювання дуже підступно, оскільки в ураженому органі знаходяться клітини, здатні переродитися в ракові і розвинутися в онкологічні захворювання. Тому не можна пропускати огляд лікаря-гінеколога. При перших ознаках дисплазії потрібно негайно почати лікування.

Причини

Вірус папіломи людини — основна причина захворювання. Існують також фактори, що провокують захворювання:

 • ослаблений імунітет;
 • запалення статевих органів;
 • спадковість;
 • гормональні порушення;
 • куріння;
 • прийом оральних контрацептивів довгий час;
 • інфекції, що передаються статевим шляхом.
 • ранній початок статевого життя;
 • безладні статеві зв’язки;
 • множинні і травматичні пологи;
 • численні аборти;
 • нераціональне харчування;
 • травми шийки матки.

Класифікація ЦІН:

 • ЦІН I – поразка третини епітелію;
 • ЦИН II – зміна двох третин тканин;
 • ЦИН III – ураження більшої частини епітелію шийки матки.

Наслідки хвороби безпосередньо залежать від стадії. Чим занедбаніший процес, тим гірше прогноз і менше шансів на благополучний результат захворювання. При ЦІН ІІІ існує високий ризик розвитку раку шийки матки.

ЦІН I – легка стадія

Дисплазія шийки матки 1 ступеня (слабка дисплазія) — найбільш легка стадія хвороби. Уражені ділянки займають до однієї третини відстані від базальної мембрани до поверхні епітелію. У більшості випадків на цій стадії хвороба протікає безсимптомно, що ускладнює діагностику захворювання і заважає вчасно почати лікування.

ЦІН I нерідко виникає на тлі інших захворювань шийки матки: ерозія (ектопія), лейкоплакія, метаплазія та ін. При найменшій підозрі на патологію слід пройти повну діагностику у гінеколога і почати підібране лікарем лікування. Чим раніше буде проведена терапія, тим краще прогноз захворювання.

Варто звернути увагу на наступні симптоми:

 • неприємні відчуття в статевих органах у вигляді сверблячки й печіння;
 • виділення з піхви неприродного кольору;
 • кровотечі;
 • біль при статевому контакті;
 • утворення папілом.

Для підтвердження діагнозу потрібно здати ряд аналізів, у тому числі мазок на онкоцитологію, пройти кольпоскопію (дослідження під мікроскопом), а також біопсію. За свідченнями призначається УЗД органів малого тазу.

При гінекологічному огляді звертають на себе увагу ділянки білястої епітелію (вогнищева гіперплазія) у вигляді бляшок. При проведенні спеціальних проб виявляються ділянки багатошарового епітелію з нерівномірним забарвленням. У каналі шийки матки визначається циліндричний епітелій.

За темою:  Застій сечі в сечовому міхурі: причини і лікування

Кольпоскопічні ознаки ЦІН та ракових змін:

 • лейкоплакія;
 • пунктация;
 • мозаїка;
 • йоднегативні ділянки;
 • ацетобілий епітелій;
 • дискаріоз;
 • залозиста гіперплазія;
 • ділянки атипії;
 • інші аномальні кольпоскопічні ознаки.

Для ЦІН I характерний мономорфізм змін епітелію і судин. При наявності поліморфізму говорять про ЦИН II і III. Будь-яка дисфункція і зміна структури епітелію – привід пройти додаткове обстеження у гінеколога. Після проведеного лікування призначається повторний контрольний аналіз.

Лікування дисплазії шийки матки 1 ступеня включає в себе:

 • медикаментозна терапія: протизапальні засоби;
 • корекція гормональних та імунних порушень;
 • відновлення мікрофлори піхви;
 • засоби, що прискорюють загоєння шийки матки (Кольпоцид та ін).

Хірургічне лікування можливе в декількох варіантах:

 • радіохвильова терапія;
 • діатермокоагуляція;
 • кріодеструкція;
 • лазерна коагуляція;
 • аргоноплазменная коагуляція.

Вичікувальна тактика не показана. При відсутності терапії хвороба буде прогресувати, що неминуче призведе до розвитку ускладнень. Рак шийки матки, який виник на тлі ЦІН, небезпечний для життя жінки тому затягувати з лікуванням не варто. При своєчасній терапії ймовірність переходу в рак низька. В майбутньому жінка може жити повноцінним життям і народжувати здорових дітей.

Вибір методу буде залежати від технічних можливостей клініки та особливостей перебігу процесу. Припікання залишає рубці на матці, в результаті чого орган втрачає еластичність.

Згодом можуть виникнути ускладнення під час вагітності і пологів. Лікування радіохвилями не впливає на дітородну функцію. При такому способі лікування не залишаються рубці. В даний час цей спосіб більш кращий.

Без лікування хвороба прогресує.

На ЦІН ІІ – помірна стадія

Дисплазія шийки матки 2 ступеня вважається помірної (середньої) стадією. При даній стадії захворювання уражається сімдесят відсотків органу. Ця патологія виявляється при огляді дзеркалами. Дана ступінь хвороби вимагає від жінки поглибленого обстеження з додатковими аналізами (кольпоскоия з пробою Шиллера, эндоцервикальный кюретаж). Потрібна консультація онколога.

Вичікувальна тактика допускається для вагітних. При цьому потрібно регулярно здавати аналізи. Дана стадія захворювання не знижує здатність жінки до зачаття. Жінка може бути вагітною з цим захворюванням.
Дисплазія шийки матки 2 ступеня завжди вимагає хірургічного лікування (резекція, конізація).

Лікування другого ступеня дисплазії засновано на впливі холодом (заморожуються ділянки, уражені дисплазією) або теплом (застосування струму). Також застосовують лазерне лікування. Лазером руйнують уражені ділянки шийки матки. Операція проводиться під місцевим наркозом.

У сучасне медицині для лікування ЦІН активно застосовується радіохвильової апарат «Сургітрон» та інші прогресивні методики.

За темою:  Вобензим при мастопатії: як правильно приймати

ЦИН II може бути показанням для хірургічного лікування:

 • конізація (конусоподібне висічення ураженої ділянки – электроконизация або электродиатермоконизация);
 • ексцизія (радіохвильова, электроэксцизия).

Вибір методу буде залежати від вираженості патологічного процесу та супутньої патології.

Цин iii – тяжка дисплазія шийки матки

Дисплазія шийки матки 3 ступеня супроводжується тягнуть і ниючими болями внизу живота, дискомфортом в ділянці статевих органів, виділення з піхви. Дана стадія вважається найважчою і небезпечною – це предраковая стадія. Проводяться додаткові дослідження на виявлення ракових клітин.

При третій стадії захворювання застосовується хірургічне втручання. Видаляється частина органу, ураженого дисплазією (конізація шийки матки). В особливо важких випадках, коли вже з’являються ракові клітини, то орган видаляється повністю. Надалі для настання вагітності може знадобитися процедура ЕКЗ.

Наслідки ЦИН III можуть бути дуже важкими. У перспективі дисплазія загрожує розвитком раку шийки матки, переходом процесу на тіло матки і сусідні органи. Такий стан може зажадати повного видалення шийки матки і всієї матки (ампутація або екстирпація).

Після хірургічного втручання період загоєння триває близько місяця. Під час відновлювального періоду потрібно повністю виключити статеві зносини, фізичні навантаження, використання гігієнічних тампонів, відвідування сауни. Прийом ванни також потрібно виключити дозволений тільки душ).

Домашні засоби лікування дисплазії

При дисплазії шийки матки першого та другого ступенів застосовують народні засоби лікування, які допоможуть полегшити перебіг хвороби. Вони не замінять основного лікування, але можуть використовуватися для усунення неприємних симптомів хвороби.

 • Лікування сосновими бруньками. Подрібнюють соснові нирки. Потім столову ложку сировини заварюють склянкою окропу.І протягом двох хвилин варять на повільному вогні варять. Цей відвар використовується в якості спринцювання і ванночок. Процедуру проводять до повного одужання.
 • Календула. Квіти рослини змішати з плодами шипшини і листям кропиви. Додати подрібнений корінь солодки, деревій і таволгу. Все перемішують. Далі столову ложку збору заливають склянкою окропу і настоюють півгодини. Остиглий настій використовується в якості спринцювання. Процедуру проводити до чотирьох разів на день. Цей відвар застосовується і в якості тампонів, які залишають всередині на півгодини.
 • Для лікування захворювання застосовують і алое, який допомагає зняти запалення. Для цього потрібно чистий аркуш алое подрібнити до утворення соку. Тампон вимочують в отриманому соку. Ці дії виконувати вранці і ввечері протягом одного місяця.
 • Для тампонів можна використовувати і прополіс. Десять грам прополісу змішують з пачкою масла. Потім варять цю суміш протягом п’ятнадцяти хвилин на повільному вогні. Відвар проціджують і просочують тампон. Тримати тампон півгодини в розслабленому стані. Курс лікування – один місяць.
 • Також для лікування захворювання застосовується обліпихова масло. Тампони з цим маслом застосовуються протягом дванадцяти днів.
 • Відвар із звіробою також застосовують для спринцювання. Чотири ложки сухого звіробою заливають двома літрами води. Прокип’ятити його близько десяти хвилин на повільному вогні. Настояти півгодини. Процідити.

За темою:  Естрогени: це гормон, для чого він потрібен жінкам

Слід пам’ятати, що до лікування домашніми засобами вдаються після консультації з лікарем. Дисплазію будь-якій мірі не можна лікувати тільки народними засобами, так як це призводить до ускладнень і до проблем до зачаття в майбутньому.

Який метод лікування вибрати

Припікання лазером, радіохвилями і конізація шийки матки – найбільш безпечні методи лікування цієї хвороби. Ці методи не залишають шрамів і рубців, орган зберігає свої функції.

 • Радіохвильовий метод сприяє збільшенню енергії змінених клітин. Це веде до руйнування ураженої клітини. Цей метод швидкий, але болючий. Відновлення відбувається за два-три місяці.
 • Лікування лазером — безболісний і швидкий метод лікування. Це метод лікування не залишає рубців і практично не дає ускладнень. Протягом одного-двох місяців відбувається відновлення.
 • Конізація застосовується при II -III стадії хвороби. Під час операції відбувається видалення ураженої частини шийки матки. Цей спосіб дозволяє видалити уражені клітини по всій товщині епітелію. При такому способі жінка може завагітніти. Але в таких випадках накладаються шви щоб уникнути передчасних пологів.

При лікуванні проводиться додаткова терапія, заснована на нормальної регенерації тканин. Прописують курс вітамінів груп B і E, а також омега-3 кислот, селену і клітковини. Повністю відмовитися від ліків не вийде, оскільки існує та консервативне лікування за допомогою препаратів, заснованих на травах. При рецидиві хвороби показано обов’язкове хірургічне лікування.

Профілактика

При своєчасному виявленні захворювання і його лікуванні прогноз сприятливий. Головне, регулярно відвідувати гінеколога і вчасно лікувати всі виявлені захворювання.

Профілактикою цього захворювання служать правила гігієни тіла, особливо статевих органів; здоровий спосіб життя; у жінки повинен бути один статевий партнер.

Источник: https://ihealth.in.ua/gynecology/diseases-gynecology/displaziia-shiiki-matki-stypenia-i-likyvannia.html

Як лікувати дисплазію шийки матки?

користувача: 5 / 5

Дисплазія шийки матки – найпоширеніша морфологічна форма передраку шийки матки. Характеризується появою атипових клітин. При злоякісній дисплазії атипові клітини починають агресивне зростання і розмноження, проростаючи в навколишні тканини і судини.

Інша назва дисплазії – цервікальна інтраепітеліальна неоплазія (CIN). Класифікується трьома ступенями, що визначаються наявністю атипових клітин і характером морфологічних (на клітинному рівні) змін, інтенсивністю проліферації і ступенем структурних порушень (на фото – схематичне зображення трьох ступенів дисплазії).

CIN 1 (легка дисплазія) – незначні зміни в будові епітелію з помірною проліферацією базальних клітин. Ці зміни охоплюють не більше 1/3 базального шару епітелію (нижня третина епітелію). Оскільки зміни не поверхневі, це ускладнює діагностику, тому що взяття мазка на цитологію не інформативні.

CIN 2 (середня або помірна дисплазія) – більш виражені морфологічні зміни, що охоплюють половину епітеліального шару, починаючи від базального. Посилюється порушення структури клітин, вони стають витягнутими, тісно прилягають один до одного, з патологічно зміненими ядрами.

CIN 3 (важка дисплазія або не інвазивний рак) – уражено більше, ніж 2/3 епітеліального шару. Значні морфологічні зміни з появою патологічних мітозів і клітин з гігантськими ядрами, двоядерних клітин, інші морфологічні ознаки атипії.

Зміни перших двох ступенів дисплазії оборотні. Наявність дисплазії не обов'язково означає розвиток раку. Більше 75% пацієнток з помірною дисплазією в результаті лікування одужують і ризик розвитку раку низький.

Невелика статистика:

 1. дисплазія шийки матки 1 ступеня тільки в 1% випадків переходить у 2 і 3 ступеня,
 2. дисплазія шийки матки 2 ступеня в 16% випадків переходить в 3 ступінь протягом 2-х років, в 25% випадків – протягом 5 років,
 3. перехід дисплазії 3 ступеня в рак шийки матки відбувається в 12-32% випадків.

Причини, що призводять до розвитку захворювання

 • велика кількість пологів (розриви шийки матки)
 • нестача вітамінів А і С, фолієвої кислоти (вітамін В9)
 • тривалий прийом гормональних контрацептивів, що порушує вироблення власних гормонів і призводить до гормонального дисбалансу, менопауза
 • серйозне порушення імунітету (ВІЛ-інфекція, системні хронічні захворювання, стреси, лікарські препарати)
 • спадкова схильність (жінки в роду, хворі на онкологію)
 • перенесені венеричні захворювання, що знижують місцевий імунітет, які надають травмуючий вплив на епітеліальний шар шийки матки
 • затяжні запальні процеси шийки матки (кольпіт, цервіцит), ерозія
 • тривале (більше 1,5 років) носійство вірусу папіломи людини (протікає безсимптомно, лише у 1% жінок з'являються генітальні бородавки)
 • куріння (активне і пасивне)
 • часта зміна статевих партнерів
 • ранній початок статевого життя, ранні пологи
 • грубі порушення правил особистої гігієни.

Симптоми дисплазії шийки матки

У 10% жінок, хворих дисплазією епітеліального шару шийки матки, захворювання протікає безсимптомно, тривалий час не проявляючись. При приєднанні інфекційного ураження (кольпіт, цервіцит) симптоматика розвивається.

З'являються виділення, іноді з кров'ю, свербіж, печіння, болючий статевий акт. Захворювання стає затяжним. Самостійно зникає рідко. Регресує частіше під впливом адекватних методів лікування.

Без терапії нерідко процес набуває прогресуючий перебіг.

Дисплазія шийки матки в багатьох випадках супроводжується гострими кондиломами піхви, хламідіоз.

Діагностика

На відміну від ерозії, для якої характерно механічне пошкодження поверхневого епітелію, сутність дисплазії в патологічній зміні структури клітин.

В даний час достовірно встановлено, що всі три ступені дисплазії є послідовними етапами одного злоякісного процесу. Але дисплазія легкого та середнього ступеня мають оборотний характер. Тому діагностика і лікування, своєчасно проведені, сприяють повному одужанню.

Перш, ніж визначити, як лікувати дисплазію, необхідно поставити точний діагноз, визначити ступінь дисплазії. Оскільки захворювання не має виражених специфічних симптомів, остаточний діагноз встановлюється виключно на основі даних біологічного дослідження.

З діагностичних методів застосовують:

 • огляд вагінальними дзеркалами, який дозволяє неозброєним зором оцінити зовнішній стан слизової поверхні шийки матки
 • кольпоскопія – використання для огляду кольпоскопа (оптика цього приладу дозволяє збільшити зображення до 30 разів, а для більш детального виявлення патологічних ділянок слизова шийки перед оглядом обробляється розчином Люголя або слабкою оцтовою кислотою)
 • взяття мазка на цитологію – дослідження під мікроскопом клітин верхнього шару епітелію шийки матки (можливо виявлення атипових клітин)
 • гістологічне дослідження – вивчення фрагмента тканини (біоптата) з глибших шарів для отримання більш достовірних даних про наявність дисплазії
 • імунологічний ПЛР-метод – обстеження організму на вірус папіломи людини, визначення його онкогенних серотипів.

Лікування дисплазії шийки матки

Дисплазія може прогресувати (збільшується кількість атипових клітин), стабілізуватися, перейшовши в затяжний перебіг, і отримати зворотний розвиток, коли зростання нормальних клітин епітелію виштовхує патологічні клітини.

Метод лікування узгоджується зі ступенем дисплазії, розміром ураженої ділянки, віком жінки і наявністю супутніх захворювань.

 1. протизапальне (імуностимулююче) лікування
 2. хірургічне
 3. електрокоагуляція (припікання)
 4. кріотерапія
 5. застосування лазера
 6. радіо ніж
 7. конизація (хірургічне видалення ураженої дисплазією ділянки шийки матки) або ампутація всієї шийки матки.

Для молодих пацієнток з дисплазією легкого ступеня використовується вичікувальна тактика, тому що можливо самостійне лікування. Рекомендують спостереження у лікаря, раз в 3-4 місяці обстежитися на цитологію. Якщо два поспіль результати підтверджують дисплазію, ставиться питання про хірургічної операції.

Лікування дисплазії 3 ступеня ведуть гінекологи-онкологи. В цьому випадку можлива повна ампутація шийки матки.

Підготовка до операції включає призначення протизапального курсу лікування. Проводиться санація вогнища інфекції протимікробними засобами. Протизапальна терапія може скоротити ступінь дисплазії або повністю вилікувати дисплазію легкого ступеня.

В період реабілітації, який триває протягом 1 місяця після операції, можливі скарги на ниючі, тягнучі болі внизу живота, тривалі (до 3-4 тижнів) виділення.

Післяопераційний режим включає наступні вимоги:

 • суворе дотримання приписів лікаря,
 • дотримання статевого спокою,
 • виключити підйом важких предметів і активних занять спортом,
 • не використовувати гігієнічні тампони,
 • виключити спринцювання.

Через 3 місяці після операції необхідно контрольне цитологічне дослідження. При негативному результаті, демонструє повне вилікування, показаний щорічний плановий огляд.

Профілактика рецидивів передбачає:

 • повноцінний за всіма параметрами раціон харчування,
 • попередження і своєчасне лікування інфекцій,
 • регулярне відвідування гінеколога (раз на півроку), здача мазка на цитологію,
 • використання бар'єрної контрацепції,
 • відмова від активного куріння.

Перспективи

Раннє виявлення та адекватне лікування дисплазії має сприятливий прогноз. Після хірургічних операцій повне вилікування спостерігається майже в 95% випадків. Без лікування близько половини дисплазій перероджуються в рак.

Дисплазія і вагітність

Хвороба проявляється в 3-х% вагітних жінок. В 1,3 випадку на 1000 вагітних виявляється дисплазія тяжкого ступеня.

Під час вагітності лікування дисплазії не проводять. Але в цей період організм жінки зазнає змін, які підвищують ймовірність переходу дисплазії шийки матки легкого ступеня в більш важку форму. Тому в ідеалі жінка повинна проходити гінекологічне обстеження в період планування вагітності.

За відгуками жінок, які спілкуються на тематичних форумах, в більшості випадків дисплазія при вагітності не схильна до прогресування, якщо пацієнтка спостерігається у лікаря.

Вагітні з патологічним мазком періодично повинні проходити кольпоскопічне обстеження на всьому протязі вагітності. У ранні терміни кольпоскопія полегшується за рахунок фізіологічного стану цервікального каналу при вагітності. У пізні терміни спостереження утруднено через природних фізіологічних процесів (набряк шийки, маскування відмінностей здорових і патологічно змінених ділянок).

Для діагностики дисплазії у вагітних застосовуються цитологія, гістологія, кольпоскопія і операція конізації з діагностичною метою. Її проводять у разі не інформативності кольпоскопії і при підозрі на онкологію шийки матки.

Пологи рекомендується проводити природним шляхом. Після пологів лікування дисплазії має продовжитися.

Источник: https://healthday.in.ua/zakhvoryuvannya/dysplaziia-shyiky-matky

kosti.info
Добавить комментарий